„Účastníci budou mít možnost dozvědět se o alternativách porodu, o tom, jak se na porod připravit i jak se chovat během něj. Mluvit se bude i o užívání přirozených metod k tlumení bolesti a o následném kojení,“ přiblížila vedoucí centra Iva Kumžáková.

Jak zároveň dodala, kurz je vhodný pro maminky i pro tatínky. Z důvodu omezených kapacit je ale maximální počet osob šestnáct.

Dětský aerobik a nově i masáže

Ani ostatní nemusejí zoufat. Zářijový kurz je první, Sovička má ale v plánu opakovat ho každý měsíc. „Uvidíme, jaký bude zájem. Paní Štromerová ale patří ve svém oboru ke špičce a myslím si, že může nabídnout nastávajícím rodičům cenné rady,“ dodala Kumžáková.
Předporodní kurzy ovšem nejsou jedinou novinkou, kterou mateřské centrum pro své klienty chystá.

Rozšíří se i výtvarná dílna a sportovní hry. Nově je budou moci navštěvovat i starší děti až do šesti let věku. Těšit se mohou i na dětský aerobik. Od září se každé úterý rozjedou také masáže dětí a cvičení s kojenci.

„Maminky se to mohou samy naučit. Velmi účinná je například protikoliková masáž bříška. Děti jsou pak velmi klidné a spokojené,“ poodhalila Kumžáková.

Zásadní změnou pro Sovičku, díky které se dají realizovat všechny nové aktivity, bylo osamostatnění. Stále se rozrůstající organizace od první poloviny srpna už nespadá pod pacovskou farní charitu, ale jedná se o samostatnou organizaci. Přestěhovali se navíc do nových prostor.