Dům dětí a mládeže v tomto týdnu dolaďuje poslední drobnosti u přibližně šedesáti zájmových činností pro děti. Jak prozradil ředitel Domu dětí a mládeže v Pelhřimově Pavel Sochorek, rodiče v nabídce najdou sportovní, umělecké i vzdělávací kroužky.

„Hodně přihlášek už nám došlo prostřednictvím internetu. Definitivní uzávěrka je ale až dvacátého září. V prvním školním týdnu budeme obesílat všechny školy v Pelhřimově, kde bude zároveň celá nabídka kroužků vypsána. Nikdo se tak nemusí bát, že by mu něco uniklo,“ doplnil Sochorek.

Velký zájem o florbal a tance

Možností je letos připraveno mnoho. Děti v nabídce najdou například country tance, výtvarný kroužek, maňáskový a loutkový soubor, kroužek angličtiny, turistiku a z těch sportovních třeba florbal, vybíjenou nebo aerobic.

„Mezi chlapci je nejvíce vyhledávaný florbalový kroužek. Dívky mají zase zájem o různé tance,“ prozradil Sochorek. O počet přihlášených nemá nouzi ani novinka v nabídce, a to kroužek mažoretek.

V Pelhřimově už malé slečny začaly trénovat v polovině loňského roku. Po velkém úspěchu bude v této zájmové činnosti dům dětí pokračovat i celý letošní školní rok. Přihlásit se mohou dokonce i děti z mateřských škol.

O pětinu méně za druhý kroužek

Ceny zájmových kroužků se oproti loňskému roku příliš nezměnily. Rozmezí je ale velké v závislosti na časové a organizační náročnosti.
„Záleží také na tom, jak drahý je ten který vedoucí kroužku a jakou má odbornost,“ vysvětlil Sochorek s tím, že cena kroužku se pohybuje mezi třemi sty až tisícem korun.

Existuje ovšem i možnost slev. „Pokud někdo prokáže sociálně slabší situaci, můžeme mu poskytnout symbolický poplatek za vybraný kroužek,“ dodal ředitel Sochorek

O dvacet procent levnější je také druhý a každý další kroužek, který si dítě zvolí. Děti, které budou navštěvovat zájmové kroužky Domu dětí a mládeže budou navíc přednostně zařazeni na letní tábory.

O ty je každoročně velký zájem a řada zájemců odejde s nepořízenou.