Nyní ale musejí chvíli vydržet rozkopané ulice ve středu obce. Nový kabát totiž dostane silnice z návsi až k tamnímu vlakovému nádraží. Práce začaly už v minulém týdnu.

„Opravu jsme mohli letos realizovat jen díky téměř třímilionové dotaci z Evropské unie. O tuto podporu jsme požádali už v loňském roce a jsem rád, že jsme byli úspěšní. Opravované úseky už byly ve špatném stavu,“ řekl dobrovodský starosta Zdeněk Smrčka.

Jak zároveň prozradil, jde o historicky nejvyšší finanční podporu, kterou kdy obec získala. „Celkem se jedná o částku dva miliony a devět set tisíc korun,“ dodal starosta. Obec ze svého rozpočtu doplatí zbývajících dvě stě sedmdesát tisíc korun.

Lidé se dočkají také nové zeleně

Kromě nového povrchu vozovky dojde i na některé chodníky. Zkrátka nepřijdou ani místní části Letny a Rohovka. „Na opravu chodníků je z celkové částky vyčleněno přibližně půl milionu korun. Zároveň se vybuduje nové stání pod kontejnery na tříděný odpad v místních částech a dokončí se příjezdová cesta na Letny,“ doplnil Smrčka.

Na závěr pak pracovníci stavební firmy Swietelsky, která dostala celou zakázku na starosti, provedou drobnější parkové úpravy a vysadí novou veřejnou zeleň. Na tu je z celkového rozpočtu vyčleněna částka pětatřicet tisíc korun.

„Je dobře, že se začalo opravovat i u nás. Hlavně některé chodníky už to opravdu potřebují. Zarůstají travou a pro chůzi už se skoro nadají používat,“ podotkl jeden z tamních obyvatel Stanislav Sankot.

Termín dokončení všech prací je polovina listopadu. Ten se ale ještě může nepatrně posunout v závislosti na počasí.