Hlavním důvodem bylo zjistit, zda se dodržuje zákaz podávání alkoholu nezletilým osobám. „Součástí akce bylo i pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách a věcech,“ sdělila tisková mluvčí pelhřimovské policie Vladimíra Svobodová.

Policisté navštívili celkem šest restaurací, barů a diskoték v Pelhřimově a Humpolci. Kontrolou dechového přístroje prošlo několik destítek osob mladších osmnácti let.

Výsledek akce nebyl příliš vábivý. Alkohol totiž požilo hned několik nezletilých osob. „Policisté zjistili u tří nezletilých a dvaceti mladistvých požití alkoholu,“ doplnila Svobodová.

Naměřená hodnota se pohybovala od 0,44 do 2,1 promile alkoholu v dechu. To v některých případech odpovídalo několika panákům tvrdého alkoholu, nebo pár sklenicím piva. „Nejvíce zarážející bylo, že mezi mladistvými, kteří nadýchali alkohol, byli hlavně dívky,“ podivila se Vladimíra Svobodová.

Mladiství a nezletilí, kteří požili alkohol byli předáni rodičům. S těmi budou ještě hovořit pracovníci sociální péče. „Pro rodiče je to nepříjemná situace. Může se jednat o výjimku,“ sdělila Svobodová.

Kromě návštěvy barů a hospod se policisté také zaměřili na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu. Při té bylo zjištěno pět přestupků.
Jak dále uvedla Svobodová, v těchto akcích budou policisté pokračovat ještě do konce prázdnin.