Mohli by se tedy radovat. Místo toho vstřebávají smíšené pocity. První domácí „mistráky“ je čekají už v neděli, a oni zatím nemají kvůli nepovedené běžné posezonní údržbě trávníku na hlavním stadionu jistotu, že budou mít kde hrát.

„Není to pro nás úplně ideální situace. Celé léto jsme trénovali v terénu nebo na umělé trávě, teď ke konci nás párkrát pustili alespoň na odlehčovací hřiště. Neděle se ale blíží, a my jsme se zatím podívali na hlavní hřiště jen přes plot,“ konstatoval smutně trenér prvního mužstva Jiří Cerhan.

Hřiště připomínalo vyšlapaný koberec

Trávník na hlavním stadionu už nepřipomíná stoletý vyšlapaný koberec jako počátkem prázdnin. Propískované lysiny i sotva rašící porost na mnoha místech nicméně nezakryjí skutečnost, že před „opravou“ jeden z nejlepších fotbalových pažitů v kraji má do ideální kondice daleko.

Podle tvrzení Vladimíra Starého z technických služeb, které se o městská sportoviště starají, může za nepodařenou údržbu deštivé počasí, které v první polovině července panovalo.

„Odborná firma, která vyhrála výběrové řízení, pro nás zajišťuje posezonní péči o trávník již třetím rokem, a dosud bez jakýchkoliv problémů. Během letošní regenerace ale nastalo období extrémních deštů. Kvůli silnému podmáčení plochy nešlo vůbec nic dělat,“ uvedl na adresu třítýdenního zdržení Starý, podle něhož ještě není nedělní divizní premiéra na hlavním stadionu ztracena.

„Děláme všechno pro to, abychom stihli hlavní hřiště připravit alespoň pro zápas prvního mužstva. Pokud nás znovu nezradí počasí, mělo by to vyjít,“ přislíbil Starý.

Fotbalisté již nechali rozvěsit plakáty, na nichž stojí, že hrát se bude na hlavním stadionu. „Hrací plocha ještě nevypadá dobře, ale jsme dohodnuti se správcem, že nás tam pustí. Je to asi nejrozumnější řešení,“ uvedl sekretář klubu Jiří Matiášek s tím, že v případě deštivého počasí by se dalo hrát i na sice menším, ale rovněž úředně schváleném záložním hřišti.

„Tam ale chybí divácké zázemí. Start divize, to je svátek, a pokud by lidé měli koukat na fotbal přes plot, byla by to nedůstojná premiéra,“ dodal Matiášek.

Představovali si to úplně jinak

A co na to říkají samotní hráči? „Odehrajeme to tam, kam nás pustí. Nic jiného nám ani nezbývá. Asi všichni jsme si to ale představovali úplně jinak,“ řekl zklamaně kapitán divizního nováčka Karel Kocián uprostřed tréninku na rezervním hřišti.

Nelehká situace fotbalistů neunikla ani představitelům města, jemuž sportoviště patří. „Stížnosti fotbalistů na jednu stranu chápu. Snažíme se jim ale vytvořit ty nejlepší podmínky. Třeba zrovna posezonní regenerace hřiště není levná záležitost. A s tím, že do toho letos promluvilo počasí, nic nezmůžeme. Fotbalisté to prostě budou muset vydržet,“ uzavřel místostarosta Tomáš Dufek.