Jejím autorem je Lukáš Mynařík z Pelhřimova, který se sbírání a uveřejňování fotek věnuje už pět let.

Snímků přibývalo

„S provozováním webu plesy.pelhrim.cz jsem začal před pěti lety, když měl můj bratr maturitní ples. Chtěl jsem, aby jejich fotky mohly vidět i jiné třídy, a tak jsem je zveřejnil na internetu. Ale pak mě napadlo, že by se mohly přidat snímky z dalších plesů, a tak začaly postupně přibývat. Proto jsem se rozhodl založit galerii,“ přiblížil student Lukáš Mynařík.

Kromě plesů, které se týkají hlavně tříd z pehřimovského gymnázia, obsahuje fotogalerie i sadu z tanečních kurzů od roku 2001, a především historické fotografie Pehřimova.

Do budoucna autor plánuje přidávat do těchto kategorií další snímky. „Když to zhodnotím, nejvíc času mi galerie zabere v lednu a v únoru, kdy je plesová sezona. Vždy se snažím sehnat originální fotky od fotografů a ty pak zveřejňuji, aby se k nim dostalo co nejvíc lidí,“ řekl Mynařík a hned dodal, že návštěvnost a zájem je poměrně velký. Za posledních devět měsíců galerie zaznamenala milion zobrazení a počet umístěných fotek už překročil desetitisícovou hranici.

Pochvala potěší

„Tahle činnost je nevýdělečná, ale dělám to proto, že lidé mají o tyto snímky zájem a jednou se budou určitě hodit,“ vyprávěl Mynařík.
Fotky se navíc shání stále hůř, protože už jsem pryč z gymnázia, a mladší studenty tolik neznám. Takže se snažím snímky shánět i přes učitele. Když mi občas někdo napíše, že se mu galerie líbí, nebo něco pochválí, mám z toho radost,“ shrnul s úsměvem Lukáš Mynařík.
To je pro něj také jeden z důvodů, aby se sbíráním fotek dál pokračoval.

Simona Valentová