„Byla na prodej. Tak jsme se rozhodli ji koupit, protože k Bohdalínu neodmyslitelně patří a má pro něj historickou hodnotu,“ vysvětlil starosta Josef Staněk.
Za dům obecní úřad zaplatil sedm set tisíc korun. Celou částku pokryl bohdalínský rozpočet.

Obec teď musí pro budovu školy najít vhodné využití. Nápad už je na světě, na jeho realizaci ale prozatím chybí peníze. „Nebylo by špatné bývalou školu přebudovat na turistickou ubytovnu. Ta by se v obci určitě setkala s ohlasem,“ líčil Josef Staněk.

„A v bývalé škole bychom také našli místo pro sportovní vyžití bohdalínských obyvatel. Zařídili bychom pro ně místnost s rotopedy a stolem na ping pong,“ pokračoval starosta.

Takový plán si ale vyžádá nemalé investice. Ty obec momentálně poskytnout nemůže. Samotný rozpočet malé obce by na zaplacení všech výdajů spojených s opravou a přebudováním bývalé školy na ubytovnu rozhodně nestačil.

„Budeme se proto na přestavbu budovy snažit najít vhodný dotační titul, který by nám s financováním pomohl. Doufáme, že postupem času se nám ho podaří najít a náš smělý nápad jednou uskutečníme,“ uzavřel starosta Josef Staněk.