Jednu z čestných cen obdržel i osmašedesátiletý záchranář z Pelhřimova Oldřich Šimpach. Ten si ji ovšem v jihlavském Horáckém divadle nemohl vyzvednout osobně. Ocenění mu předala až primářka oblastního střediska v Pelhřimově Jana Koubková.

„Oldřich Šimpach dostal ocenění za dlouhodobou vynikající práci za volantem záchranářské sanitky v pelhřimovské nemocnici,“ sdělila Koubková. „Velice si tohoto ocenění vážím, i když dodnes vlastně nevím, proč jsem tu medaili dostal,“ řekl skromně se usmívající Oldřich Šimpach.

Jak dále prozradil, v pelhřimovské nemocnici pracoval od roku 1984. Tehdy přeskočil z bagru, který obsluhoval řadu let, rovnou do sanitky. „Lékař mi doporučil, abych změnil zaměstnání, nebo skončím na vozíku. Poslechl jsem, a hned poté se nabídla práce v nemocnici,“ upřesnil oceněný záchranář.

Na oddělení ARO, kam tehdy nastoupil, bylo hodně práce, a jak Oldřich Šimpach uvedl, na této pozici pracoval šest let. „Poté jsem byl převelen na záchranku, která se v té době vpodstatě teprve rozjížděla a neměla téměř žádnou úroveň,“ vyprávěl Šimpach.

Jak potvrdila Koubková, Oldřich Šimpach se svou prací a usilím zasloužil o to, že tehdy nízká úroveň záchranářů se v Pelhřimově začala zvedat. „Pan Šimpach byl v tomto směru vynikající pracovník, kterého si dodnes váží většina zaměstnanců,“ pověděla Koubková.

Jak dodal Oldřich Šimpach, za svou pracovní kariéru toho viděl hodně. Lidé se projeví teprve, až když jde do tuhého. „Naštěstí těch pozitivních případů bylo více,“ uzavřel s úsměvem oceněný záchranář, který i přes vážnou nemoc dosud navštěvuje své bývalé pracoviště v pelhřimovské nemocnici.