Letos se umístění pokusí obhájit. Kamenice nad Lipou se totiž opět dostala mezi desítku finalistů, ze kterých vítězové vzejdou.

Nejhezčí z nominovaných nádraží vybere veřejnost svým hlasováním. Podpořit oblíbenou vlakovou stanici mohou lidé na internetu do středy.

Lepenkové jízdenky se stále ještě drží

Nádraží drží palce i Kameničtí. „Myslím, že naše nádraží by si umístění opět zasloužilo. A může klidně i vyhrát. Je moc pěkné. Rozhodně mu dám hlas,“ vyprávěla Markéta Váchová. V obhájení výsledku z loňska doufá i starosta Kamenice Ivan Pfaur.

„Bylo by hezké, kdyby znovu uspělo,“ potvrdil Pfaur. A proč by si podle starosty mělo vysloužit přízeň hlasujících? „Je spousta moderních nádraží. Ale to kamenické už nějaký ten rok pamatuje a zachovává si ráz klasického starobylého nádraží. A právě tím může být pro lidi zajímavé,“ mínil Ivan Pfaur.

V Kamenici se navíc dodnes vyrábí a používají lepenkové jízdenky. A jako u jediného nádraží v republice se dochovala i funkční tiskárna těchto lístků.
Právě hledání krásy železničních zastávek a nádraží si už tři roky klade za cíl klání o Nejkrásnější vlakové nádraží. To potvrdil také Pavel Bureš, vedoucí projektu Vlídná nádraží, do kterého soutěž patří.

„Příjemných nádraží je samozřejmě v celé České republice spousta. Cílem klání je co nejvíce pěkných železničních stanic vyhledat a poděkovat těm, kteří se na jejich zvelebování podílejí,“ sdělil Bureš.

Cestující přivítá květinová výzdoba

Za umístění vítězná nádraží nezískají žádné závratné peněžní sumy. Jedná se spíše o prestižní ocenění. Bez hmotné odměny ale vlakové stanice přece jen nezůstanou.

Kamenice vloni za druhé místo získala poukaz v hodnotě dvou tisíc korun na zakoupení květinové výzdoby. „Kamenické nádraží svůj poukaz ze soutěže proměnilo za sazenice muškátů,“ uzavřela Iva Padruňková, manažerka cestovnícho ruchu Jindřichohradeckých místních drah, pod které vlaková stanice v Kamenici nad Lipou patří.