Možnost prohlédnout si areál, který poskytne zázemí široké škále sportovců, si nenachala ujít spousta Kamenických.

„Něco takového tady opravdu chybělo. Hlavně děti a mladí lidé si areál užijí. Mohou tu provozovat tolik sportů,“ líčila Jarmila Válková z Kamenice, která včera dopoledne přišla na slavnostní otevření.

Za pravdu jí dal i kamenický starosta Ivan Pfaur. „Sportoviště nabízí běžeckou dráhu, hřiště pro košíkovou, vybíjenou a volejbal a hřiště s umělým povrchem pro malou kopanou, nohejbal a tenis,“ vyjmenoval Pfaur.

Na tělocvik se těší žáci i jejich učitelé

„V průběhu června areál ještě čekají dokončovací práce. Potom už bude patřit sportovcům,“ pokračoval starosta.

A kdo bude kamenické sportoviště využívat? Město se už na letní prázdniny pokusí zajistit pravidelný provoz pro veřejnost.

To znamená především zajistit správce a sepsat provozní řád. Hlavní vytížení ale sportoviště čeká od září, kdy ho začne plně využívat kamenická základní škola.

„Jsme rádi, že takové moderní sportoviště máme pár kroků od školy. Poslouží nám hojně k náplni hodin tělocviku. Už se na ně těší žáci i učitelé,“ usmál se Vladimír Dobal, ředitel Základní školy v Kamenici nad Lipou.

Zkrátka ale nepřijdou ani studenti střední školy a ti nejmenší sportovci z mateřské školky. I pro ně jsou dveře areálu otevřeny dokořán.

Nadšení sdílí také mladý sportovec z páté třídy Ondřej Joza. Ten měl tu čest vyzkoušet si jedno ze z brusu nových hřišť jako jeden z prvních. Se svými spolužáky si na něm včera zahrál zápas ve vybíjené. „Je to super. Vybíjená mě baví a na tomhle parádním hřišti se mi bude hrát moc dobře,“ vychrlil Joza a rychle běžel zpátky mezi spoluhráče.

Většinu nákladů pokryla dotace

Areál si ale nepochvalují jenom chlapci. Líbí se i děvčatům. „Sportuji strašně ráda. A určitě sem budu chodit i po škole. Těším se, až si tady zahraji vybíjenou, ta je moje oblíbená. Ale dobře se tu bude hrát určitě i volejbal,“ mínila Pavla Pejchlová, žákyně osmé třídy.

Stavba sportoviště začala na podzim loňského roku

"Dokončila se v plánovaném termínu. Počítali jsme s tím, že budeme mít v červnu hotovo. Naštěstí nenastaly žádné komplikace a areál se nám podařilo dodělat včas,“ sdělil starosta Pfaur.

Náklady na vybudování sportoviště se vyšplhaly téměř na sedm a půl milionu korun. Většinu nákladů pokryla dotace z Regionálního operačního programu. Zbytek se doplatil z kamenického rozpočtu. „Jsme rádi, že projekt na sportoviště uspěl. Bez dotace by se nám ho nepodařilo uskutečnit,“ uzavřel Pfaur