Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výtěžek pomůže mentálně postiženým

Černovice - Diagnostický ústav vČernovicích je jediným zařízením na Vysočině vybraným do projektu, který mu přinese finančnípomoc

25.5.2009
SDÍLEJ:

Foto:

Až do konce října potrvá projekt společnosti Otto Office, který má pomoci diagnostickému ústavu v Černovicích.

Odstartoval už v polovině května a Černovice jsou jediným zařízením z kraje Vysočina, které bylo do programu Sbírej toner vybráno.

„Princip projektu spočívá v tom, že se firmy na stránkách www.sbirej-toner.cz mohou zaregistrovat. Poté zdarma dostanou sběrný box, do kterého budou dávat tonery. Jakmile bude naplněn, zajistíme jeho odvoz do vykupující firmy, kde se udělá třídění a renovace tonerů,“ vysvětlila ředitelka společnosti Klára Noworytová.

Černovický ústav pak převezme výtěžek z renovace všech těchto tonerů, které budou v kraji Vysočina nasbírány.

Výtěžek poputuje na sport a kulturu

„Výtěžek zřejmě využijeme k financování kulturních, sportovních a rekreačních aktivit našich klientů,“ řekl František Vránek, ředitel Diagnostického ústavu sociální péče Černovice s tím, že je těžké něco plánovat, když vlastně není jasné, kolik by tento projekt mohl přinést. Ústav v současné době poskytuje sociální služby sto šedesáti až sto sedmdesáti klientům s různým stupněm postižení. Od středně těžkého až k hlubokému stupni mentální vady.

Nabízí osm druhů služeb, mezi které patří například sociální poradenství, denní a týdenní stacionář, rehabilitace nebo sociálně terapeutické dílny a chráněné bydlení.

Na zkvalitnění života hendikepovaných mohou nyní firmy přispět i bez peněz právě pomocí účasti v projektu.

Ne všechny tonery jsou ale vhodné k renovaci.

Pokud se ve sběrném boxu objeví druh, který se znovu nenaplňuje, společnost Otto Office zajistí jeho ekologickou likvidaci.

Kolik by nakonec mohlo být tonerů, které podmínky splňují, a jaká tedy bude konečná suma, která poputuje do Černovic, to zatím nikdo nedokáže odhadnout.

Částku určí počet zapojených firem

„Jedná se o celostátní projekt. V každém kraji jsme vybrali jednu organizaci, které výtěžek předáme. Bude tedy záležet na tom, kolik firem se v daném území zapojí. To nedokážeme v tuto chvíli odhadnout,“ stručně popsala Noworytová.

Ta zároveň dodala, že v České republice se vloni prodalo tři a půl milionu kusů tonerových originálních kazet.

Z toho jich bylo renovováno dvaatřicet procent. Dále se prodalo 8,4 milionu inkoustových originálních kazet a z tohoto počtu jich bylo znovu renovováno pětadvacet procent.

Autor: Petra Nováková

25.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení