„Jde o akce, které budou financovány z rozpočtu města. Jedná se asi o dvacet jednotlivých projektů, které budou realizovány v průběhu letošního roku,“ informoval pacovský starosta Lukáš Vlček.

Největší díl, a to dva a čtvrt milionu korun, spolkne oprava chodníku v Nádražní ulici. Další milionové položky bude třeba investovat do rekonstrukce povrchů komunikací v ulici Jana Vojny a také podél ubytovny společnosti Status. Zkrátka letos nepřijdou ani obyvatelé Pošenské ulice, kteří už několik let volají po vyřešení komplikované situace v této části města.

Letos by k jejich bezpečnosti měl přispět zbrusu nový chodník, na který je vyčleněna částka vyšší jednoho milionu sedmi set tisíc korun.

Postaví se i nové parkoviště u školy

Pošenská ulice už byla na pořadu dne v loňském roce. Schválené vybudování chodníku se ale odsunulo na letošní jaro. „Vyhlásili jsme nové výběrové řízení kvůli vysoké ceně stavby od původního dodavatele. Kvůli neplánovanému zdržení nám nepřipadalo rozumné zasahovat před zimou do Pošenské ulice a už dnes tak komplikovanou situaci ještě ztěžovat prováděním stavby,“ zdůvodnil tehdy pacovský starosta. Chodníky a opravy povrchů silnice ale nejsou jedinými plánovanými akcemi. Vybuduje se například i nové parkoviště před Základní školou Za Branou nebo se opraví lávka na stezce od Kámena.

„Opravy se provádějí výhradně na pozemcích města. V rámci těchto akcí jsme ale schopni zprostředkovat pro občany provedení úprav na jejich pozemcích. Například opravy vjezdů do garáží nebo vstupů do domů, na které se u nás obyvatelé často dotazují,“ doplnil Lukáš Vlček.

INFOGRAFIKA