Nedaleko Včelničky leží Vodná. Už několik let mohou tamní obyvatelé využívat hned dvě autobusové čekárny. Ke zděné u trafostanice přibyla ještě jedna u hlavního silničního tahu z Kamenice nad Lipou na Jindřichův Hradec.

„Když se stavěla nová silnice, nechali jsme vybudovat zastávku pro autobus i vedle ní,“ sdělil Ivan Pfaur, starosta Kamenice nad Lipou, pod kterou Vodná patří. Nová zastávka stojí mimo komunikaci, takže pokud tam zrovna zajíždí autobus, projíždějící auta se mu nemusí vyhýbat.

Našel by jen malé využití

„Což je mnohem bezpečnější, než u první zastávky. I když se nová čekárna nachází o něco dál od jádra obce,“ pokračoval Pfaur.

Zastávka u hlavní silnice se líbí i Františkovi Kolářovi. Ten vlastní autobusovou dopravu a podílí se na zajištění dopravní obslužnosti Vodné. „Vždycky je lepší, když se zastávka nachází mimo vozovku. Je to mnohem bezpečnější a pohodlnější jak pro řidiče autobusu, tak pro ostatní účastníky silničního provozu. A samozřejmě i pro lidi, kteří z autobusu vystupují,“ chválil Kolář.

I zastávka na Vodné má podle Koláře jedno malé minus. Chybí u ní přechod. „Pokud se chce chodec dostat z jedné strany hlavní silnice na druhou, může to pro něj znamenat nebezpečí,“ upozornil František Kolář.

S přechodem na silnicích první třídy je to ale složité. „Policie jejich zavedení moc nepovoluje. Obzvláště v menších obcích jako je Vodná. Přechod by se tam hodil. Ale využilo by ho malé množství lidí,“ uzavřel starosta Ivan Pfaur.