Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chceme dokončení obchvatu, volají obyvatelé

Pelhřimov - Nutnost dokončení obchvatu Pelhřimova, vyřešení dopravy na křižovatce ulic Pražská a Architekta Janáka, ale například i denní stacionář pro postižené děti nebo nepořádek kolem škol.

15.5.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

To je jen malý výčet toho, co pálí obyvatele Pelhřimova. Ti v úterý v podvečer přišli osobně říci svůj názor představitelům města. „Nechápu, proč se v Pelhřimově povolují stále další herny,“ sdělila třeba jedna z návštěvnic fóra.

Každý člověk přicházel s nějakou připomínkou nebo problémem.

Došlo i na parkování v centru města a na sídlišti. Lidem se nelíbí především to, že hodně míst zabírají nepojízdné vraky, někdy dokonce bez poznávacích značek.

Některé výhrady byly vyslyšeny, jiné sice akceptovány, ovšem odsunuty do pozadí. Nakonec ze všech návrhů vzešlo deset největších problémů města.
Sál Kulturního domu Máj se začal plnit už krátce po šestnácté hodině.

Pelhřimovské veřejné fórum odstartovalo vystoupení mažoretek. Pak už se lidé u sedmi stolů, kde se řešilo sedm různých oblastí života ve městě, začali zabývat tím, co je nejvíc trápí.

Za necelou hodinu bylo jasno. Problémem číslo jedna v Pelhřimově je doprava. Chybí obchvat a s tím souvisí i hustý provoz na křižovatce ulic Pražská a Architekta Janáka.

„Jsem si jistý, že po dokončení obchvatu se zároveň vyřeší i tato křižovatka,“ vysvětloval místostarosta Tomáš Dufek. To je ovšem stále otázka budoucnosti.

„Než bude hotový obchvat, doprava na zatížené křižovatce by mohla být vyřešená už několikrát,“ oponoval jeden z diskutujících občanů.
Podle názoru obyvatel by bylo nejlepší postavit tam kruhový objezd nebo instalovat semafory.

„To ovšem v tomto roce určitě nebude možné. Rozpočet velice zatíží nutnost vybudovat čistírnu odpadních vod. Vše bude ještě projednávat zastupitelstvo města, které také musí rozhodnout,“ doplnil Leopold Bambula, starosta Pelhřimova.

Hendikepované děti nemají zázemí

Zcela spokojeni neodcházeli ani rodiče hendikepovaných dětí. Na přední místo žebříčků top problémů města se vyhoupla i nutnost zřídit přímo v Pelhřimově denní stacionář. Ani to ovšem neznamená, že se ho maminky a jejich děti skutečně dočkají.

„Služeb denního stacionáře by v současné době využívali jen tři lidé. Je pravdou, že toto zařízení tady chybí. Snažíme se proto nabídnout alternativu. Nyní jednáme s pacovským centrem Lada, kam by děti z Pelhřimova mohly dojíždět,“ sdělil pelhřimovský starosta.

I díky veřejnému fóru se jednání hodně posunulo kupředu. „Nakonec jsme se s rodiči dohodli na tom, že od září příštího roku budou tyto tři děti jezdit právě do Pacova. Auto z Pelhřimova bude pravidelně každý den vyjíždět v půl osmé ráno. Do budoucna bychom chtěli denní stacionář otevřít v domě s pečovatelskou službou Zámeček. Podmínkou je ale minimálně patnáct zapsaných klientů. Osm z nich pak musí docházet do centra pravidelně,“ prozradil výsledek středečního jednání místostarosta Bohumil Kovanda.

Deset největších problémů Pelhřimova

1. - 2. Vybudování denního stacionáře pro mentálně postižené děti v Pelhřimově

1. - 2. Rekonstrukce křižovatky ulic Pražská a Arch. Janáka na světelnou příp. okružní

3. Dokončení obchvatu města

4. Parkování na sídlištích

5. Řešení nevyhovujících prostor pro Dům dětí a mládeže

6. Rozšíření a finanční zajištění terénních sociálních služeb

7. Likvidace stavební sutě a bioodpadů

8. Řešení přístupu na Křemešník a vybudování parkoviště

9. Řešení nepořádku kolem škol a školních jídelen

10. – 11. Strategický rozvoj města za aktivní účasti veřejnosti (včetně územního plánování)

10. – 11. Řešení prašnosti

Autor: Petra Nováková

15.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Jóga v parku. Ilustrační foto

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Od sokolovny zmizel červený golf

Humpolec – Po odcizeném osobním automobilu v hodnotě dvaceti tisíc korun a po pachateli krádeže pátrají od poloviny týdne humpolečtí policisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení