V brněnském mistrovství svého oboru našel jediného přemožitele a druhý skončil společně se spolužákem Václavem Kubátem i mezi týmy. Dvacetiletý učeň tento úspěch vyšperkoval mistrovským titulem při vědomostní olympiádě v České Třebové.

„Výsledku z Brna si ale cením více. Na teoretickou soutěž jsem se přece jenom mohl většinu věcí naučit, při montáži to ale už bylo těžší. Člověk se navíc ocitl docela pod tlakem. Stačilo jedno špatné říznutí a mohl jsem jet domů,“ říká Lukáš Hroch.

Mladí humpolečtí instalatéři patří mezi tradiční sběratele cenných kovů. „Lukáš to ale měl letos těžší. Vloni jsme nasadili také dva soutěžící, ti si ale mohli navzájem pomáhat. Tentokrát to byla sólová práce,“ zdůraznil ředitel učiliště Květoslav Namyslo.

Medailemi ověnčený rodák ze Světlé nad Sázavou, který si instalatéřinu vybral kvůli její rozmanitosti, by tohle všechno rád patřičně zúročil. „Čeká mě ještě rok školy. Pak to zkusím u nějaké firmy. Pokud se mi bude dařit, jednou bych si rád založil vlastní živnost,“ přemýšlí Lukáš Hroch.