Ten loni na podzim způsobil vážnou dopravní nehodu, při níž zahynula jedna osoba a druhý člen posádky byl s těžkými zraněními odvezen do nemocnice.
Odsouzený se na cestě z Prahy do Brna nevěnoval řízení a přehlédl stojící osobní auto v odstavném pruhu, do kterého nákladní dodávkou narazil. Jak u soudu Hradil uvedl, těsně před nárazem se naklonil pro láhev s vodou.

Podle svědků nehody nebyl osobní automobil v odstavném pruhu označen výstražným trojúhelníkem, ani neblikal výstražnými světly. To bylo u soudu bráno v potaz, stejně jako polehčující okolnosti, že profesionální řidič za dobu své kariéry nezpůsobil nehodu a nebyl nikdy souzen.

Členové posádky osobního automobilu zastavili v odstavném pruhu kvůli unikajícímu palivu. Na to je upozornili okolo nich projíždějící řidiči. Muž se spolujezdkyní vystoupili z auta, aby se o závadě přesvědčili.

Ve chvíli, kdy chtěli označit odstavené vozidlo výstražným trojúhelníkem, do nich zezadu narazila dodávka.

Nehoda se stala u Koberovic na přehledném místě a podle experta měl odsouzený možnost včas zareagovat.

Pozůstalí po usmrceném řidiči osobáku ze zákona nemohou po Hradilovi žádat odškodnění, protože byl v době dopravní nehody ve službě. Zodpovědnost na sebe v tomto případě přejímá zaměstnavatel. Čtyřicetiletý Milan Hradil trest přijal a odmítl možnost odvolat se ke Krajskému soudu s pobočkou v Táboře.