Miloš Vais, Gustav Novák, Jiří Havel, Josef Velhartický a Jiří Čejka v ústavu opečovávají chov králíků a slepic. Zvířata také vystavují. Králík Ferda a dvě slepice s kohoutem se o víkendu vydali na májovou výstavu do Kamenice nad Lipou.

Králík zabodoval

Právě mezi kamenickými chovateli se lidmanští cítí jako doma. Již několik let totiž patří k řádným členům spolku právě v Kamenici. „Mám rád zvířata. Mezi chovateli je mi moc dobře. Všichni nás mezi sebe rádi přijali a jsou fajn,“ pochvaloval si Gustav Novák.

„Kromě králíků a slepic v Lidmani ještě máme psy, kačenky a prase. O všechna zvířata se sami staráme. A hrozně nás to baví,“ přidal se Jiří Čejka.
Lidmaňští chovatelé zaznamenali na letošní kamenické výstavě úspěch. Králík Ferda získal od posuzovatelů čestnou cenu.

Chválí je také předseda

Svaz chovatelů v Kamenici nad Lipou je jediný v okrese, který má ve svých řadách mentálně postižené členy. Práci lidmaňských chovatelů chválí také předseda kamenického spolku František Kolář.

„Jsou to velmi zdatní chovatelé. Králíkům a slepicím rozumí a dobře se o ně starají. V téhle branži je totiž úplně jedno, jestli jsou nějak postižení. Hlavní je, že mají rádi zvířata,“ uzavřel předseda František Kolář.