Zeptali jsme se stovky lidí z Pelhřimova a okolí, zda jsou spokojeni se zastřešením venkovní části bazénu a nebo ne. A výsledek? Většině dotazovaných vadí, že v létě bude ve městě chybět venkovní koupaliště. Možnost využívat vířivky celoročně se jim ale naopak líbí. „Je vždy lepší koukat na oblohu, než do stropu,“ pousmál se mladík Daniel.

Koupání venku chybí

Podobně, spíše záporně se vyjádřily téměř dvě třetiny dotázaných.

„Je to škoda, že v létě nebude možnost venkovního koupání. To tady chybí. Byla bych proto radši, kdyby uvnitř zůstal jen bazén a vybudovalo se koupaliště venku,“ vyjádřila se Eva Leligdonová.

Někteří upozorňovali i na to, že pokud by se stavěl další venkovní bazén, muselo by mu ustoupit hřiště na beach volejbal.

Podle pelhřimovského starosty Leopolda Bambuly je další venkovní bazén skutečně v plánech zakreslen.

Problémem v tuto chvíli je ale investice v řádech desítek milionů korun. „Finanční prostředky na tento záměr zatím nejsou. Co se týče zastřešování, nespornou výhodou je především možnost využívání odpočinkové části bazénu celoročně, a ne pouze dva měsíce. Kromě toho areál zůstane otevřený a návštěvníci budou moci v létě vycházet ven,“ uvedl Bambula.

Zastřešení stálo dohromady více než osmnáct milionů korun. Jak prozradil vedoucí stavby Václav Pelikán ze společnosti Status, nad venkovní částí vyrostla prakticky nová budova.

„V současné chvíli jsme v poslední fázi. Dodělají se obklady, fasáda a další závěrečné práce. Vše by mělo být hotové do konce května,“ doplnil Pelikán.

Provoz pak zůstane téměř nezměněn. Podle Pavly Licehammerové, ředitelky technických služeb, které bazén provozují, ale ještě není dohodnuto, zda bude možné zaplatit si vstup pouze do plavecké části.

„Výše vstupného ještě není určená. Vše je ještě v jednání a záleží to především na dohodě s městem,“ sdělila Licehammerová.

Návštěvníci se dočkají i rozšířených služeb. Oproti loňsku budou mít možnost navštívit občerstvení přímo v bazénu. To otevřelo spolu se sousední kuželnou.