Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Učitelé se vrátí do lavic, kurz jim zaplatí evropský fond

Pacovsko - Na evropské peníze určené na vzdělávání dosáhly také pacovské základní školy. Téměř tři miliony korun poputují na další vzdělávání pedagogických pracovníků přímo v Pacově, zapojí se ale i učitelé z Lukavce.

2.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

„Celý projekt je postaven na třech základních pilířích. Jde o vzdělávání v anglickém jazyce, v oblasti informačních a komunikačních technologií a do třetice je zde zahrnuto další profesní vzdělávání pedagogů. Na to se podařilo získat celých sto procent nákladů,“ uvedl pacovský starosta Lukáš Vlček.

Jak doplnil Jindřich Smrčka, ředitel Základní školy Pacov, Za Branou, peníze budou využity také na dovybavení škol výpočetní a prezentační techniku.
Půjde hlavně o notebooky, interaktivní tabule nebo ozvučení učeben.

„Jsme velice rádi, že peníze do školství putují. Tento projekt má pro naše pracovníky velikou výhodu. Za dalším vzděláváním, které je v této profesi nezbytné, museli často dojíždět do Jihlavy nebo do Tábora. Nyní budou moci kurzy navštěvovat přímo u nás ve škole,“ řekl Smrčka.

Naučí se, jak na stres

Pro učitele je připraveno několik různých programů. Ty budou postupně realizovány v průběhu následujících čtyř let. Získané vědomosti pak využijí ke zkvalitnění vlastní výuky, a to nejenom cizích jazyků nebo práce na počítačích, ale prakticky všech předmětů vyučovaných na základní škole.

„Jeden z kurzů bude například zaměřen na řízení a tvorbu školních projektů a týmovou spolupráci v rámci pracovního kolektivu a při výuce,“ nastínil Vlček.

Zařazen bude ale i kurz prevence stresu. Ten bude obsahovat řešení modelových situací a situací z praxe. Učitelé budou mít možnost procvičit si protistresové techniky, diskuze nebo řešení problémů.

Vyučovat se bude ale i angličtina pro začátečníky i pokročilé a samozřejmostí budou i dva kurzy zaměřené na obsluhu a užívání počítačů.
Pacovské základní školy a ta lukavecká nebyly jediné na okrese Pelhřimov, které požádaly o grant v rámci programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. S žádostí uspěla například i pelhřimovská obchodní akademie. Zkrátka ale nepřišly ani menší školy. Peníze z Evropské unie poputují i Základní škole v Nové Cerekvi.

Finanční prostředky z tohoto operačního programu určené na vzdělávání se rozdělovaly poprvé. Následovat budou ale další výzvy k podání projektů. Dohromady se rozdělí několik set milionů korun.

Autor: Petra Nováková

2.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení