Důvodem netradiční výzdoby tříd byl plyšákový den. Ten už má v košetické školce svojí tradici. Letos se konal už podruhé.

„S nápadem jsme přišli minulý rok v zimě. Poslední roky není sníh a není tak možnost jak dětem zpestřit den ve školce. Rozhodli jsme se to proto vyřešit tímto způsobem,“ vysvětlila učitelka Libuše Kremsová.

Nápad se účelem neminul. Dětem při pohledu na obrovskou hromadu plyšových medvíků zářily oči. Předháněly se, kdo přinesl většího medvěda a čí je hezčí.

„Svého plyšáka poznám,“ vykřikoval malý Tomáš Jaroš z Košetic. „Mám je totiž všechny označené,“ dodal.

Do dne plyšáků v košetické školce jsou zapojeni i samotní rodiče dětí. „Pomáhají dětem plyšáky do školky dopravit. Některé děti jich totiž mají opravdu hodně,“ uvedla Libuše Kremsová.

Plyšový méďa jako divadelní herec

V obou místnostech se dohromady nashromáždilo přes tisíc plyšových medvědů. A nezůstane jen u jejich vystavování. Vyučující přišli na to, jak roztomilé postavy z plyše zapojí do výuky. Děti je dále budou rozdělovat podle druhu zvířat. Podle toho v jaké zemi žijí, podle barev, nebo zda se jedná o suchozemská nebo vodní zvířata. „Hrajeme s nimi i různé hry. Chceme s nimi také sehrát nějakou pohádku. Přitom se děti náramně baví,“ dodala učitelka Kremsová.

Plyšový medvědi zůstanou v košetické školce asi týden. Poté si je děti opět rozdělí a odnesou do svých pokojů. Do příštího roku jich zase pár přibude.

Lukáš Pihávek