Radní nabídli alternativu

„Prvním krokem je dohodnutí výkupu pozemků, po kterých by měla tato přeložka vést. To je nyní prioritní. Souběžně s tím je potřeba připravit projektovou dokumentaci,“ přiblížil záměr města starosta Pacova Lukáš Vlček.

Jedna z hlavních příjezdových komunikací do centra města nyní působí starosti především chodcům.

„Už kolikrát se mi stalo, že jel traktor, proti němu osobní auto a teď na jedné straně já a na druhé chodec se psem. Člověk v takové chvíli už pomýšlí na to nejhorší,“ upozornila před časem Klára Nekovářová z Pacova na úzký úsek silnice mezi zástavbou rodinných domů, kde na chodníky prostě nezbývá místo.

„Je to běh na delší trať, samotná realizace je záležitostí minimálně dvou let.“
Lukáš Vlček, starosta Pacova
Podobnými stížnostmi se začali zastupitelé vážně zabývat už loni.

„Vybudovali jsme chodník podél atletického stadionu, který by měl pro pěší znamenat jakousi alternativu, jakým způsobem se dostat do centra města. Byla vybudována štěrková komunikace a letos by se mělo navázat asfaltovým povrchem,“ popsal Vlček

Silnice je značně zatížená

Vzápětí však dodal, že toto však stále neřeší problém Pošenské ulice. Ta je mimo jiné i hlavní zásobovací tepnou pro zemědělský podnik Selekta a dopravně velmi zatížená.

Tento úsek je také motoristy nejvyužívanější při cestě do nebo z Pelhřimova. „Pokud jedu do Pacova, tak přes Pošnou. Ulice vedoucí do centra je tam v jednom místě opravdu hodně úzká, a podle mě nebezpečná,“ podotkl dvaatřicetiletý motorista z Pelhřimova, s tím, že malý obchvat je dobrý nápad.

Zatím ovšem zůstává pouze u plánů. Od nápadu k jeho realizaci vede ještě dlouhá a komplikovaná cesta.

„Je to běh na delší trať, samotná přeložka je záležitost minimálně dvou let. Vše záleží na tom, jak se k jednání postaví vlastníci pozemků,“ dodal starosta Vlček.