18:12 - na dálnici D1 na 94. kilometru ve směru na Brno havarovaly dva kamiony. Úsek je sjízdný jedním pruhem, avšak s nejvyšší opatrností.

14:35 - Komunikace II. a III. tříd jsou ve většině případů neprohrnuté, na silnicích leží až 30cm vrstva sněhu. Silnice II. třídy z Pelhřimova do Počátek není posypaná, klouže. Stále hustě chumelí.

10:35 - Komunikace II. třídy z Pelhřimova na Počátky mezi Janovicemi a Počátkama neposypáno, na silnici to klouže a velmi obtížně sjízdné.

8:24 - Polojasno, nechumelí, teploty -2 až 0st.C. Doprava je bez nehod, silnice udržované posypem.

6:58 - Nový denna pelhřimovsku se probudil s novou nadílkou sněhu. Přes noc napadlo 2-4 cm nového sněhu. Silnice I, II, tříd průjezdné. III.třídy až na vyjímky také. Napište nám o stavu silnic ve vašem okolí. email: vilem.dolezal@denik.cz

pondělí

23:48 - Silničáři plní svědomitě své úkoly a tak takřkavšechny komunikace na pelhřimovsku jsou udržované a sjízdné. V oblasti je -3 až 0 st. C. Zataženo s občasnými sněhovými přeháńkami. Fouká mírný západní až severozápadní vítr do 6 m/s. Noční umrzání silnic bude mít za následek špatné sjízdnosti komunikací na okrese. Proto dbejte zvýšené pozornosti při cestě za svými povinnostmi.

V úterý bude obdobné počasí jako dnes. Sněhovým přeháňkám a teplotám od 0 do +1 se nikdo nevyhne. Foukat bude opět čerstvý severozápadní vítrr o rychlosti do 6 m/s. Bio bude na jedničce.

19:20 - Večerní výpadek elektrického proudu postihl 38 obcí okresu Pelhřimov. A nejen to. Mnozí řidiči se dnes večer jen s obtížemi dostanou do svých domovů. (mg)

Fouká silný nárazový vítr a hustě sněží. Zejména silnice III. třídy tak nestíhají silničáři prohrnout, a mnohé jsou zcela zaváté. Tvoří se sněhové jazyky. Dodávka elektrické energie byla obnovena krátce po půl osmé.

Husté sněžení předznamenalo kritickou noc

19:10 - Husté sněžení umocněné silným nárazovým větrem neustává, všechny silnice okresu zůstávají sjízdné hlavně zásluhou teploty nad nulou. Sníh se však mění vbřečku a ani vní to nemají řidiči jednoduché. Policejní dispečeři zaznamenali za celé pondělí pět nehod, tři znich se ale staly vsouvislosti sbílým nadělením vodpoledních hodinách. „Situace na silnicích je značně napjaté, rozhodně se vyplatí dávat velký pozor,“ uvedl dispečer. (vim)

17:30 - Silničáři na Pelhřimovsku včera opět čelili sněhu, který hlavně v odpoledních hodinách pokryl silnice téměř na všech místech okresu. Ještě odpoledne zvládali situaci bez výraznějších nesnází. Navečer se však dostavila hustá chumelenice, která zavalila hlavně silnici z Pelhřimova na Humpolec. Motoristé po ní jeli doslova krokem. „Právě jsme tam poslali sypač,“ hlásil za silničáře před půl šestou hodinou večerní Michal Fák. Ten doplnil, že s totálním nasazením veškeré techniky počítají i pro večer. (vim)