Právě tam se mohou případně turisté obrátit. Potíž ale nastává v případě, že po průvodci zatoužíte o víkendu.

„Nejlepší je, když si průvodce zájemci objednají den dopředu. Samozřejmě, že se jim ale i jinak budeme snažit vyhovět,“ vysvětlil Ecler. Ne každý si však může dovolit platit poměrně drahou službu průvodce, který stojí 300 Kč na hodinu, a proto vznikly i další varianty.

„Na našich webových stránkách naleznete virtuálního průvodce kulturními zařízeními Pelhřimova a navíc i službu plánovač výletů,“ poradil Martin Ecler. Podle něho je právě novinka v podobě plánovače výletů turisty velice oblíbenou a využívanou službou.

„Zájemci se zde dozvědí, nejen kam si mohou ve městě či po okolí vyrazit, ale i kde se zastavit třeba na občerstvení,“ uvedl Ecler. Další možností, jak poznat krásy města, je zakoupit si tištěného průvodce.

Brožura se skládá ze dvou částí a obsahuje fotografie historických staveb i jejich popis. Podle slov Lenky Potěšilové z turistického informačního centra je o ně opravdu velký zájem.

„Zvýšený prodej těchto materiálů samozřejmě přičítáme i rostoucímu počtu turistů v letních měsících,“ usmála se Potěšilová.

Po celé léto jsou jinak pro veřejnost zpřístupněny veškeré pelhřimovské památky, výstavy i muzea. Lidé si je mohou prohlédnout nejenom ve všední den, ale i o víkendu, vždy od 10.00 do 17.00 hodin.