První muž radnice přesto netuší, zda se nakonec podaří záměr uskutečnit.

Cítil jste úlevu, když jste se dozvěděl, že Metrostav se proti výroku antimonopolního úřadu neodvolá?

To bezesporu. I když jsem byl po celou dobu přesvědčený o tom, že jsme při řízení nechybovali, potvrzení této skutečnosti mě potěšilo. Na radování se ale není čas.

Zřejmě narážíte na zpoždění, které stavba domova důchodců nabrala.

Více než tříměsíční zpoždění je nepříjemné. Stavba musí být hotová do konce listopadu příštího roku. Hodně by nám pomohla mírná zima, jaká panovala letos. Nikdo nám však nezaručí, že se nestane pravý opak. V takovém případě bychom termín dokončení prací asi nestihli.

Můžete přiblížit vaše nejbližší kroky a rozhodnutí?

Nejdříve se musíme spojit se zástupci firmy, která výběrové řízení vyhrála. Chceme znát jejich názor, zda jsou schopni postavit domov důchodců v takto zkráceném čase. Pokud ne, pokusíme se domluvit s ministerstvem o prodloužení možnosti čerpání peněz z dotace, jejíž závěrečné vyúčtování musíme předložit do konce příštího roku.

Situace ohledně stavby je značně nepřehledná. Věříte pořád ve zdárné dokončení záměru?

Navzdory všem nepříjemnostem, které nás potkaly, zůstávám optimistou. Z rozhovorů s lidmi cítím, jak moc tu podobné zařízení schází. Na tom, že se do této významné akce vrhneme, se konec konců bez výjimky shodli také všichni zastupitelé bez ohledu na politickou příslušnost. Kdyby se nám domov klidného stáří nakonec přece nepodařilo postavit, považoval bych to za velkou osobní prohru.