Navíc rychle, spolehlivě, bezchybně. Dvanáctka vyvolených učňů z celého kraje se v úterý v humpoleckém učilišti poměřila v tom, kdo je v tomto oboru nejšikovnější.

Uznávaná soutěž Mechanik Junior si klade za cíl prověřit veškeré znalosti a dovednosti budoucích autoopravářů. „Kdo uspěje, toho už by nemělo posléze v každodenním pracovním procesu nic zaskočit,“ přikývl hlavní rozhodčí humpoleckého krajského kola Jaromír Žáček.

Bez šance na postup

Soutěžící však usilovali především o postup do ostravského celostátního finále. Kdo se tam půltuctem praktických, půltuctem poznávacích úkolů a navrch písemkou prokousal, to se ukázalo teprve po uzávěrce dnešního vydání.
Marek Poláček z moravskobudějovického učiliště si však naděje dělal.

„Důležité bude zvládnout stres, protože půlhodinový limit pro každý úkol je neúprosný. Připravoval jsem se ale poctivě,“ pravil učeň skloněný nad motorem.

Na výlet do slezské metropole si každopádně musí nechat zajít chuť dvojice učňů z hostitelské školy. Ne snad, že by Humpolečtí neměli šanci svoji úlohu zvládnout. Soutěžili však mimo pořadí.

„Je to už pár let, kdy jsme se s kolegy z ostatních učilišť domluvili, že soutěžící z domácí školy se mohou zúčastnit pouze mimo pořadí. To kvůli zajištění nestrannosti rozhodčích,“ vysvětlil Žáček.