Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Humpolecká knihovna slaví měsíc čtenářů akcemi pro děti i dospělé

Humpolec – Městská humpolecká knihovna si pro své malé i velké čtenáře připravila na březen bohatý program, a to v rámci akce Březen – měsíc čtenářů. 

12.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Dětské oddělení humpolecké knihovny vyhlásilo hned dvě soutěže. První z nich nese název Josef Čapek a pejsek a kočička.

Účastníci se předem seznámí nejen s ilustracemi známého spisovatele a malíře, ale i s jeho knihou O pejskovi a kočičce. Sami poté nakreslí zadané téma a pak budou „vyzkoušeni“ z obsahu knihy.

Druhá soutěž se nazývá Vinnetou. Jde o luštění oblíbené osmisměrky a kreslení výsledné tajenky. Odměna v podobě vybrané hračky z časopisů čeká na každého účastníka. Zájemci mohou soutěžit až do třicátého března. Obě akce si kladou za cíl připomenout osobnosti literárního světa.

„Děti se tak nenásilnou formou dovědí, že takový člověk vůbec existoval a navíc se seznámí s jeho tvorbou,“ říká knihovnice dětského oddělení humpolecké knihovny Zdeňka Trnková. Páteční odpoledne patřilo společnému čtení pohádek Ivana Martina Jirouse s titulem Pohádka pro Františku.

Knižní bonbónek

Ani dospělí čtenáři nepřijdou zkrátka. Od prvního do třicárého března mohou hlasovat na svém oddělení knihovny o nejoblíbenější knihu v anketě Knižní bonboniéra. Na konci bude vylosován jeden šťastlivec, který si odnese bonboniéru.

Druhou akcí, která se v pátek v humpolecké knihovně konala, byla beseda s Monikou Brzoňovou o Tibetu, a to v souvislosti s dnešním Dnem Tibetu.

Zájemci se mohli těšit nejen na přednášení o historii, náboženství, literatuře a hudbě, ale i na prezentaci bohaté fotodokumentace a vyprávění zážitků Moniky Brzoňové z její vlastní cesty.

Pro zapomnětlivé čtenáře je navíc v humpolecké knihovně na celý březen vyhlášená amnestie, takže mohouvracet knihy, aniž by je čekala upomínka.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

12.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení