VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

včera 19:53

Dvě desítky studentů uspěly v barmanském kurzu

Pelhřimov – Dvě desítky studentů pelhřimovské hotelové školy absolvovaly barmanský kurz, který po kratší odmlce škola v minulých dnech opět uspořádala.

včera 11:00

Pelhřimov má koalici vítězů s těsnou většinou, do opozice míří ČSSD

Pelhřimov – Čtyřkoalice s těsnou většinou se ujme vlády v Pelhřimově po letošních komunálních volbách. Složení nového vedení města se z poloviny obmění, na spolupráci se dohodly ODS, TOP 09, KDU-ČSL a sdružení Nezávislí pro občany (NPO).

15.10.2018

V Humpolci se domluvili na ještě jednom jednání

Humpolec – Jednání o povolebním uspořádání v Humpolci zůstává otevřené, schůzka klíčových aktérů, která se konala v pátek 12. října, definitivní řešení nepřinesla.

13.10.2018

Melouny, broskve i kiwi se díky oteplování zabydlují na Vysočině

Vysočina - Zahrádkáři rekapitulují, jak dopadla letošní sezona. V říjnu mají navíc možnost se společně potkat a poklábosit nad výpěstky například na dvou výstavách.

12.10.2018

Aktivní senioři pronikají i do světa rekordů

Pelhřimov – Pozoruhodné aktivní seniory obdarovalo u příležitosti letošního slavnostního vyhlášení ceny Senior roku také pelhřimovské Muzeum rekordů, jehož provozovatelem je rekordmanská agentura Dobrý den.

12.10.2018

Muzejní vycházka povede Humpolcem za Masarykem

Humpolec – Za Tomášem Garriguem Masarykem povede podzimní muzejní vycházka, kterou na sobotní odpoledne nachystalo Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci.

12.10.2018

Kamenická lípa svobody obsadila v anketě Strom roku osmé místo

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody na náměstí Československé armády v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku, která se probojovala mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku jako jediná z Vysočiny, obsadila osmé místo. V již sedmnáctém ročníku ankety, kterou pořádá Nadace Partnerství za podpory Ministerstva životního prostředí, získala kamenická lípa celkem 1706 hlasů.

11.10.2018

V Humpolci se rodí nová trojkoalice

Humpolec, Pelhřimov – Na středu svolané jednání o povolebním uspořádání v Humpolci, které iniciovala vítězná ODS, ještě o definitivní podobě budoucí koalice nerozhodla, ale mnohé napověděla.

11.10.2018

Zachránci pacovské synagogy pokřtí knihu

Pacov – Dva zajímavé počiny připravil ještě na říjen spolek Tikkun, který usiluje o záchranu pacovské synagogy.

11.10.2018

Tepláky pro děti či obnova lesů. Startuje 72 hodin

Vysočina – Vysazení mladých stromků, úklid lesoparku či okolí školy, sběr žaludů, hudební vystoupení pro seniory, úprava okolí studánek, pomoc zvířátkům nebo nemocným dětem.

10.10.2018

Ve třech největších obcích je situace hodně rozdílná

Želiv, Jiřice, Obrataň – Naprosto rozdílná povolební situace vznikla letos ve třech největších obcích okresu Pelhřimov. Nejpřehledněji vypadá volební výsledek v Jiřicích. Hodně napovídá i většinové vítězství volebního favorita v Želivě. Spoustu novinek a otazníků přinesly naopak volby v Obratani.

10.10.2018

Charita přibližuje své služby veřejnosti

Havlíčkův Brod, Humpolec – Týden sociálních služeb, který pořádá Oblastní charita Havlíčkův Brod, je ve své polovině. Na zájemce ještě čeká den otevřených dveří v Nízkoprahovém klubu BAN!, prodejní výstava výrobků a beseda o domácí hospicové péči.

9.10.2018

Pojízdné prodejny stále fungují

Vysočina – Ještě v osmdesátých letech byly pojízdné prodejny nedílným koloritem vesnického života, po republice jich jezdily stovky. O třicet let později je všechno jinak.

9.10.2018

Z nevyužívané jídelny na gymplu bude multifunkční místnost

Pelhřimov – Roky nevyužívaná kuchyň společně s jídelnou v budově pelhřimovského gymnázia se konečně dočkají důstojného uplatnění. Teď tyto prostory mohou tamní pracovníci využívat pouze jako sklad.

9.10.2018

V Rychnově opět nemusí vítěz voleb získat radnici

Pelhřimovsko – V Nové Cerekvi bylo o povolebním uspořádání jasno už před volbami, neboť tam kandidovalo a následně bylo zvoleno jediné volební sdružení nezávislých kandidátů v čele s lídrem dosavadním starostou Zdeňkem Rajdlíkem.

8.10.2018

Domov pro seniory: Lidí s demencí stále přibývá

Pelhřimov /FOTOGALERIE/ – Domov pro seniory v Pelhřimově, který se denně stará zhruba o 230 lidí, měl v pondělí 8. října otevřené dveře pro všechny zájemce z řad veřejnosti. Příchozí si tak mohli pelhřimovský domov prohlédnout, informovat se, navštívit tamní klienty či si zakoupit zajímavý výrobek tvořený přímo v dílnách domova.

8.10.2018

Voliči končila platnost občanského průkazu 6. října

Želiv – Těsně stihl komunální volby jeden z voličů v Želivě. A nešlo o to, že by přišel v chvíli, kdy se členové okrskové volební komise chytali volební místnost zamykat.

8.10.2018

Syn kráčí ve šlépějích otce. Značka Běhounek na voliče platila

Pelhřimov – Na dva zastupitele se stejným jménem si musí začít zvykat Pelhřimov. Vedle Jiřího Běhounka staršího byl nově zvolen do městského zastupitelstva i Jiří Běhounek mladší.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2018

Humpolec ovládla ODS. Čtyři zastupitele bude mít i nové sdružení HumpolecGo!

Humpolec – Z voleb v Humpolci vyšla vítězně ODS, která získala 22,05 procenta hlasů a za ně v novém zastupitelstvu pět mandátů. V Humpolci se do zastupitelstva dostalo sedm z devíti kandidujících subjektů. Volební účast byla 45,66 procenta, v roce 2014 to bylo 42,27 procenta.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2018

Volby v Pelhřimově ovládla ODS před TOP 09. Minule vítězná ČSSD výrazně ztratila

Pelhřimov – Dva vítěze mají letošní komunální volby v Pelhřimově. Volby se ziskem 18,01 procenta hlasů vyhrála a čtyři mandáty jako jediná získala ODS. Druhým vítězem je pak rozhodně TOP 09, která skončila druhá se ziskem 13,41 procenta hlasů a bude mít tři zastupitele, o jednoho víc než doposud. Procentní zisk pouze těchto dvou stran byl vyšší než v roce 2014.

6.10.2018

V Pacově obhájilo vítězství sdružení pro rozvoj a prosperitu se starostou Vlčkem

Pacov – Prvním městem na Pelhřimovsku s nejrychleji sečtenými hlasy byl Pacov. Volby zde opět vyhrálo a své prvenství obhájilo sdružení pro rozvoj a prosperitu v čele se starostou města Lukášem Vlčkem.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2018

Nejrychlejší volební výsledky? V Litohošti, následovala nejmenší obec v zemi

Litohošť – Nejrychleji na okrese Pelhřimov, byly známy volební výsledky z Litohoště. Na volebních webových stránkách Českého statistického úřadu se objevili ve 14 hodin a 33 minut.

6.10.2018

Lidé mohou nahlédnout do ateliérů a vyzkoušet si řemeslo

Vysočina – Vyzkoušet si kovařinu na vlastní „ruce“, zahrát si na knihkaře či hrnčíře, dotknout se 330 milionů let staré žuly nebo si vyzkoušet jízdu na netradičních dvojkolech, to vše mohou zažít lidé o tomto víkendu na Vysočině. Koná se zde již osmý ročník Dnů otevřených ateliérů. Umělci tentokrát veřejnosti zpřístupní na 150 tvůrčích prostor na celé Vysočině.

5.10.2018

OBRAZEM: V Želivě čekali i známou zpěvačku Naďu Urbánkovou

Želiv, Červená Řečice – Ve volebních místnostech v Želivě i v Červené Řečici bylo v pátek odpoledne očekávané rušno. V největší obci, jíž je právě Želiv, i v nejmenším městě Červené Řečici očekávali členové a členky volebních komisí stovky voličů.

5.10.2018

Školní volby: Děti si řádně zvolily Dobu ledovou

Olešná – Děti ze Základní školy v Olešné si opět vyzkoušely roli voličů. V pátek dopoledne společně se svými učitelkami vyrazily do nedalekého obecního úřadu, kde už byla připravená volební místnost.

5.10.2018

Podpořit hospic lze i návštěvou divadelního představení

Vysočina – Podpořit Domácí hospic Vysočina, jenž působí na Žďársku a Jihlavsku, mohou zájemci již o tomto víkendu.

5.10.2018

Začínají komunální volby, hlasy chce 15191 kandidátů a kandidátek

Vysočina – V pátek ve 14 hodin se otevřely volební místnosti a voliči na Vysočině vybírají nové obecní zastupitele.

5.10.2018

Nebezpečné silnice jsou na Žďársku, smutný primát drží Jihlavsko

Vysočina – Řečí statistik je silnice u Svojkovic na Jihlavsku velmi nebezpečná. Do první pětky se však dostaly také tři úseky z okresu Žďár nad Sázavou.

4.10.2018

Pokřtěná kniha rekordů už je na pultech knihkupectví

Pelhřimov - Pozoruhodné výkony, úchvatné výrobky, vynikající Češi, obří předměty, neuvěřitelné miniatury, nadšená setkání, krásy naší země, nové rekordy, zcela nové kapitoly a dosud nepublikovaná česká NEJ. Tohle všechno a ještě mnohem více najdou čtenáři v České knize rekordů 6, která už je v těchto dnech k dostání na pultech knihkupectví.

4.10.2018

S čelovkou a mapou se vydají vstříc dalšímu Klábosilovi

Černovicko – Milovníci neobvyklého putování mají opět po roce možnost užít si delší či kratší procházku lesnatou krajinou Černovicka za svitu měsíce. V pátek 5. října totiž startuje již 26. ročník tradičního Klábosilova nočního přesunu.

4.10.2018

Vlajky a lípy. Oslavy sto let republiky budou rekordní

Vysočina – Nespočet čerstvě vysazených lip a nejvíce vyvěšených českých vlajek. Tak budou už zanedlouho vypadat oslavy významného výročí 100 let vzniku samostatné československé republiky (ČSR) na nejrůznějších místech po celém Kraji Vysočina.

3.10.2018

Policie kontrolovala, zda se řidiči věnují řízení

Vysočina – V rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovala policie přes osm set vozidel, použila nový výkonnější dalekohled a rozdala více než stovku pokut.

2.10.2018

OBRAZEM: Stará pošta je kulturní památkou

Pelhřimov – Bývalý hostinec Stará pošta v pelhřimovské ulici Příkopy se stal kulturní památkou. Návrh na prohlášení Staré pošty čp. 1920 v Pelhřimově kulturní památkou podali vlastníci nemovitosti. Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči jej doporučilo Ministerstvu kultury.

2.10.2018

Místo voleb jen hlasování

Nová Cerekev – Pouhé hlasování čeká v závěru týdne voliče v Nové Cerekvi. V největším městysu na Pelhřimovsku jde do voleb jediné patnáctičlenné sdružení.

2.10.2018

V čele Pacova stáli zatím tři starostové, potvrzují kroniky

Pacov – U příležitosti nadcházejících osmých komunálních voleb v Pacově zrekapitulovali jejich historii po roce 1990. Ze zápisů v kronikách a z měsíčníku Z mého kraje se lze dozvědět, že od roku 1990 měl Pacov tři starosty, tři místostarosty a jednu místostarostku.

1.10.2018

V Košeticích opět při zemi mrzlo

Košetice - Podruhé v řadě klesly v pondělí 1. října ranní přízemní teploty na observatoři Českého hydrometeorologického ústavu v Košeticích pod bod mrazu.

1.10.2018

Restaurátor se pustil do záchrany zvonu, který pochází z roku 1471

Rovná /FOTOGALERIE/ – Sobotním snesením zvonů pokračovaly práce na záchraně kostela svatého Martina v Rovné nedaleko Hořepníku na Pelhřimovsku.

28.9.2018

Kámen láká děti na prohlídky

Kámen - V sobotu a neděli mohou děti se svými rodiči zavítat na hrad Kámen, který leží ve stejnojmenné obci, kde se uskuteční speciální prohlídky pro rodiny s dětmi.

27.9.2018

Lidé vyhlížejí blížící se komunální volby

Pelhřimovsko – Oslovení obyvatelé Božejova, kde před čtyřmi roky v komunálních volbách bojovala o hlasy voličů dvě sdružení nezávislých kandidátů (SNK), jsou se současným vedením městyse spokojeni.

26.9.2018

OBRAZEM: Rostou. Houbové žně nezastaví ani chladné počasí

Vysočina – Houba, kam se podíváš. Uplynulé zhruba třítýdenní období, které však stále přetrvá, přálo jak vášnivým houbařům, tak i méně zdatným hledačům. Milovníci houbových pochoutek si tak z lesů odnášejí své úlovky po kilech. Letošní houbařskou sezonu si pochvaluje i humpolecký houbař Martin Sýkora.

26.9.2018

Další stromky pro své potomky vysadí rodiče u Skrýšova

Pelhřimov – Nedaleko Pelhřimova opět vyroste nová alej. Stromky jako již tradičně vysadí rodiče, kteří v blízké době přivítali nebo mezi sebe přivítají nového potomka.

25.9.2018

OBRAZEM: Žákům už slouží cvičná kuchyňka

Pelhřimov - V úterý 25. září byly oficiálně a patřičně slavnostně otevřeny nové odborné učebny ve Vyšší odborné škole a Střední škole hotelové SČMSD Pelhřimov. Moderní nové učebny vznikaly zhruba dva roky.

25.9.2018

Zastupitelé se sejdou naposledy

Humpolec - Naposledy v současném volebním období se ve středu 26. září sejdou humpolečtí zastupitelé. Na programu je například aktualizace povodňového plánu nebo podpora projektu Sanace areálu bývalých Humpoleckých strojíren.

24.9.2018

Moštárna zůstane v provozu i v říjnu

Pelhřimov - Podzimní moštování ovoce, které zajišťují ve svém Domě zahrádkářů v pelhřimovské ulici Na Obci místní zahrádkáři, zažívá vrchol sezony.

23.9.2018

Bruslaři se opět vrátí na náměstí

Pelhřimov – Přestože venku jsou ještě letní teploty, vedení pelhřimovské radnice už řeší pronájem a provoz kluziště s umělým povrchem, které mělo v uplynulých zimních měsících ve městě velký úspěch.

23.9.2018

Černovičtí slavnostně vysadí lípu ke stému výročí republiky

Černovice - U příležitosti stého výročí založení republiky vysadí Černovičtí ve středu 26. září pamětní lípu u základní školy. „Pod kořeny stromu uložíme pamětní schránku a pak dětem ze základní a mateřské školy předáme lípy k zasazení v různých částech města,“ informoval starosta Černovic Jan Brožek.

21.9.2018

Děti byly svědky fingované autonehody

Pelhřimov – V rámci Evropského týdne mobility se Pelhřimovští, stejně jako obyvatelé Jihlavy, zapojili do Dne bez aut.

21.9.2018

Rodinné centrum Krteček v Pelhřimově hledá rodiče

Pelhřimov – Návštěvníci Family Pointu Rodinného centra Krteček v Pelhřimově se dozví, jak se stát pěstounem. V úterý 25. září se tam od 16 hodin uskuteční seminář o náhradní rodinné péči, který nese název Hledají se rodiče.

19.9.2018

OBRAZEM: Do kaple se vrátil zachráněný oltář

Pelhřimov – Práce na záchraně a obnově kaple svatého Kříže (Kalvárie) v Pelhřimově mají za sebou další významný mezník. Ve středu 19. září se do kaple vrátil zrestaurovaný původní oltář.

19.9.2018

Přibyla nová značka

Pelhřimov - Přestože kruhová křižovatka u pelhřimovského kina slouží řidičům už téměř měsíc (otevírala se 21. srpna), dokončovací práce na této dopravní stavbě pokračovaly i ve středu 19. září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT