Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

dnes 14:50

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

dnes 09:24

Řidiči budou muset v Holušicích sundat nohu z plynu

Kaliště, Červená Řečice – Obce na Pelhřimovsku se snaží bojovat proti rychle jezdícím řidičům a zvyšovat bezpečnost pro své obyvatele. V Červené Řečici z toho důvodu vybudovali retardér, zastupitelstvo v Kališti oproti tomu odhlasovalo snížení rychlosti v místní části Holušice.

dnes 08:09

Práce na nové silnici finišují

Pelhřimovsko - Řidiči, kteří cestují po nové silnici, která leží mezi Pelhřimovem a Božejovem, už mohou sjíždět ke všem obcím, jenž právě tato silnice ulevila od rušného provozu.

dnes 07:04

Cecilka dětem pomáhá se strachem z bílých plášťů

Pelhřimov – Některé děti už, díky projektu Doktora se nebojíme, aneb s úsměvem do nemocnice, nemají takový strach z návštěvy nemocnice. Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov totiž pro děti ze základních škol opět vymyslelo zmíněný projekt, v rámci kterého se školáci seznamují s personálem a prostředím tamního dětského oddělení.

dnes 05:13

Žena s kalendářem v hlavě se pokusí o rekord

Pelhřimov – Kniha Českých rekordů se během dnešního dopoledne možná rozroste o nový zápis. O rekord se totiž pokusí Milena Šatavová z Rokycan, která má „kalendář v hlavě“.

včera 19:04

Víno poteče proudem, cimbálovka bude hrát

Pelhřimov – Zcela novou akci připravují na pátek 20. října v Pelhřimově. Do města rekordů totiž zavítají vinaři ze známých vinařství a zahrají cimbálové skupiny.

včera 09:09

Do literárního klubu poputují výrobky z charitních dílniček

Humpolec – Literární klub Městské knihovny Humpolec zaplní výrobky z charitních dílen. Malí a velcí, kteří tak chtějí podpořit Oblastní charitu Havlíčkův Brod poskytující v Humpolci a jeho okolí 13 sociálních i dalších služeb, tak mohou zavítat do zmíněného humpoleckého literárního klubu.

včera 08:55

Svatohubertská mše s výjimečnou tradicí opět zve do kostela svatého Bartoloměje

Pelhřimov – Kvůli výjimečné Svatohubertské mši na sklonku října opět zaplní pelhřimovský kostel svatého Bartoloměje. Okresní myslivecký spolek v Pelhřimově spolu s římskokatolickou farností pořádá stylovou bohoslužbu letos už potřiadvacáté, mše se tentokrát uskuteční v neděli 29. října.

14.10.2017

Z pelhřimovské říčky Bělá vyplavala i keramika ze středověku

Pelhřimov – Na stavbě promenády kolem říčky Bělá v Pelhřimově se v těchto dnech pohybují kromě dělníků i archeologové. Provádí tam totiž takzvaný záchranný archeologický výzkum.

13.10.2017

Seňoritasky vezly z brodské miniolympiády ceněný pohár

Pelhřimov – Reprezentantky pelhřimovského Senior pointu Hodiny H se na seniorské miniolympiádě, která se o prvním říjnovém pátku uskutečnila v Havlíčkově Brodě, rozhodně neztratily.

13.10.2017

Podzimní výlovy rybníků pokračují

Pelhřimov, Bohdalín – Na řadě míst okresu pokračují v sobotu 14. října letošní podzimní výlovy, sezona výlovů je v plném proudu.

13.10.2017

Senioři se sejdou v kulturním domě

Častrov – Sobotní odpoledne bude v Častrově patřit dobré hudbě, tanci a samozřejmě také skvělé zábavě. Tamní zastupitelé si totiž pro všechny občany starší šedesáti let připravili na 14. října Setkání seniorů 2017, které se tady stalo už tradicí.

13.10.2017

V sobotu čeká zájemce tanec, sport i relaxace

Pelhřimov – Parta holek, žen a maminek, neboli Kroužilek, které v Pelhřimově vznikly v únoru loňského roku, ale i ostatní milovnice cvičení, mohou v sobotu 14. října zavítat na speciální sportovní dopoledne Podzimní Kroužení.

13.10.2017

Změnit své okolí se snaží především školáci

Pelhřimovsko – Dobrovolníci z Pelhřimovska se v pátek a o nadcházejícím víkendu pustí do aktivit, které opět pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. V celé republice totiž v těchto dnech odstartoval tradiční projekt 72 hodin, do kterého se mohou zájemci zapojit, jak název napovídá, během čtyř dnů.

13.10.2017

Cestování po Pelhřimově je pro řidiče stále komplikované

Pelhřimov – Řidiči projíždějící Pelhřimovem se musí připravit na to, že se na své cestě setkají se zákazem vjezdu. V některých lokalitách města totiž v současné době panují dopravní omezení nebo uzavírky.

13.10.2017

Věci z šedesátek budou seniorům pomáhat s pamětí

Pelhřimov – Staré věci mohou pomoci a stát se důležitou podpůrnou vzpomínkou. V pelhřimovském domově pro seniory se totiž rozhodli využít předměty ze 60. let, a díky nim trénovat svým klientům paměť a připomenout atmosféru doby jejich mládí.

13.10.2017

Onšovský domov důchodců se změní na divoký západ. Ovládnou ho indiáni

Onšov – Domov důchodců v Onšově navštíví děti z pražské mateřské školy. Společně s místními seniory se promění v indiány a prožijí nevšední čtyři dny plné zábavy.

12.10.2017

Unikátní online reportáž: Politici z Vysočiny jeli Deník-Busem

Vysočina - V pátek 13. října představil Deník v netradiční diskusi politiky z regionálních kandidátek politických stran a hnutí v Kraji Vysočina, které mají šanci se dostat v říjnových volbách nad hranici pěti procent voličských hlasů. Diskutovalo se o problémech, které identifikoval průzkum společnosti SANEP na Vysočině.

12.10.2017

OBRAZEM: Studenti v bílých tričkách vybírali na nevidomé

Pelhřimov -  Do pelhřimovských ulic v bílých tričkách a s pokladničkou v ruce se ve středu vydala dvojice studentů z Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové Pelhřimov. Rozhodli se totiž pomoci nevidomým a těžce zrakově postiženým lidem. Spolu s nimi vybírali po Pelhřimově peníze na sbírku Bílá pastelka také studenti z tamní Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště. 

12.10.2017

Lidé si o speciální zimní posyp mohou zažádat do konce října

Pelhřimov – Speciální posyp na zledovatělé chodníky bude i v letošním roce pro obyvatele Pelhřimova zdarma. Město tím chce prodloužit životnost zámkové dlažby a chodníků, která se totiž používáním běžné soli snižuje.

12.10.2017

Z bruslení pro seniory se v Humpolci stala tradice

Humpolec /FOTOGALERIE/ – Na Humpoleckém zimním stadionu je už pěkně živo, a to ještě před hlavní sezonou. Jedním z lákadel je úterní bruslení seniorů, ze kterého se stala tradice.

12.10.2017

Želivští milovníci jablek vyměnili mošt za slivovici

Pelhřimovsko – Přestože je letos na Želivsku úroda jablek oproti loňsku velká, o moštování tamní obyvatelé zájem nemají. Podle želivského zahrádkáře Zdeňka Průši totiž lidé jablka raději vozí do místní pálenice.

12.10.2017

V Medou si o sexu promluví s Uzlem

Humpolec – Návštěvníci Centra denních služeb Medou v Humpolci budou ve čtvrtek 12. října mluvit o sexu s humorem. Ve zmíněném centru se totiž ve čtvrtek odpoledne uskuteční stejnojmenná přednáška se známým gynekologem a sexuologem Radimem Uzlem.

11.10.2017

Senioři se utkali ve hře Člověče, nezlob se!

Humpolec – Senioři ukázali soutěživého ducha a vrátili se do dětských let. V pondělí 9. října se totiž v humpolecké Astře - denním centru pro seniory při Oblastní charitě Havlíčkův Brod uskutečnil jedenáctý ročník turnaje v oblíbené společenské hře Člověče, nezlob se!

11.10.2017

Pelhřimovské piano z ulice se na zimu přestěhovalo

Pelhřimov – Piano, které na které si zájemci mohli v podloubí nedaleko Masarykova náměstí zahrát, dočasně změnilo svou adresu. Z ulice se na zimu přestěhovalo do Ateliéru.

11.10.2017

Pacovské muzeum se na den uzavře

Pacov – Z provozně technických důvodů bude v pátek 13. října pro návštěvníky uzavřeno Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově. O aktualitě veřejnost informovalo město Pacov včera na svých oficiálních facebookových stránkách.

11.10.2017

Proměňovat by se černovické náměstí mohlo už příští rok

Černovice – Téměř čtrnáct let připravovaná rekonstrukce Mariánského náměstí v Černovicích už není hudbou budoucnosti. Projekt totiž spěje ke zdárnému konci.

11.10.2017

Pelhřimovští se budou moci procházet kolem říčky

Pelhřimov - Obyvatelé Pelhřimova a ostatní návštěvníci města se nejspíš už příští rok budou moci proházet podél říčky Bělá. Přímo v jejím korytě totiž vzniká chodník. Konkrétně se jedná o budování promenády kolem zmíněné říčky. Dělníci momentálně pracují na jedné její části, která začíná u pelhřimovského supermarketu Billa.

10.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Kamenice nad Lipou

Pelhřimovsko - Ve středu 11. října pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

10.10.2017

Z Lukavce do Vyklantic se řidiči klasickou cestou nedostanou

Lukavec, Vyklantice – V pondělí, minutu po půlnoci, se všem řidičům uzavřel úsek silnice mezi Lukavcem a Vyklanticemi. Uzavírka mezi zmíněnou obcí a městysem potrvá téměř dva týdny. Termín ukončení uzavírky je totiž naplánovaný na 21. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení