VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

včera 09:09

Nemocnice přešla na nové transfuzní přípravky

Pelhřimov – Pacienti Nemocnice Pelhřimov, kteří potřebují transfuzi, dostávají od letošního července plně deleukotizované transfuzní přípravky, které přinášejí menší imunitní zátěž pro příjemce.

12.8.2018

Zájmové kroužky pelhřimovského DDM jsou v nabídce už od května

Pelhřimov – Nabídka zájmových kroužků Domu dětí a mládeže v Pelhřimově pro školní rok 2018/2019 je již od května k dispozici. Ještě před několika lety se ale děti dozvídaly nabídku kroužků ze strany DDM až po prázdninách.

12.8.2018

Otevření pamětní síně Oldřicha Menharta bylo velkou událostí

Pelhřimov /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se podíváme do Pelhřimova. Na fotografiích je zachyceno otevření pamětní síně grafika, typografa a tvůrce písma Oldřicha Menharta ve freskovém sále Okresního muzea v Pelhřimově, které se uskutečnilo 25. května roku 1967.

11.8.2018

Vanilková zmrzlina dál kraluje, zájem stoupá u exotických příchutí

Vysočina – Prodejci zmrzliny těží z horkých letních dnů. Zmrzlina je v letních měsících na vrcholu dezertního žebříčku napříč celou Vysočinou, o tom se ostatně přesvědčují cukrárny každý den.

10.8.2018

Muzeum připravilo vycházku z Kaliště na prosečskou tvrz

Kaliště – Cestou Gustava Mahlera na prosečskou tvrz se vydají účastníci sobotní letní muzejní vycházky, kterou připravilo Muzeum Dr. Aleše Hrdličky Humpolec.

10.8.2018

Počátečtí se opět sejdou v rámci Sousedské slavnosti

Počátky – Obyvatelé Počátek se opět po roce sejdou v rámci již tradiční akce. V sobotu 11. srpna tam totiž pořádají Sousedskou slavnost.

10.8.2018

Hrad Kámen láká na prohlídku hradního parku

Kámen – Na komentované víkendové prohlídky hradního parku zve hrad Kámen nedaleko Pacova.

10.8.2018

Dvě jednosměrky přechodné období přežijí, jiné dvě ne

Pelhřimov – Řidiči, kteří v několika uplynulých měsících, ale i v těchto dnech projíždí Solní a Tylovou ulicí v Pelhřimově pouze jedním směrem, budou moci v této lokalitě cestovat opět tak, jak byli zvyklí.

10.8.2018

Končí výluka na trati do Humpolce

Humpolec – V pátek 10. srpna bude opět obnoven provoz na regionální železniční trati 237 vedoucí z Havlíčkova Brodu do Humpolce. Důvodem opravy železnice byla údržba a oprava kolejí na trati a udržení technického stavu trati.

9.8.2018

Voda se podle očekávání zhoršila, platí čtyři zákazy koupání

Vysočina – Odhady, že se vlivem tropického počasí v prvním srpnovém týdnu zhorší kvalita vody v rybnících a přehradách, se naplnily. Po poslední analýze vzorků vod hygienici na Vysočině vyhlásili další zákazy koupání a přibylo i míst, kde není voda ke koupání vhodná nebo není koupání vhodné pro citlivé jedince.

9.8.2018

Rynárecký hostinec opět ožil. Má nové nájemce

Rynárec – V rynáreckém hostinci se opět, zhruba po roce a půl, vystřídali nájemci. Teď hostinci vládne odhodlaná Jana Váňová. Podle místního starosty Jana Pikla se hostinci v Rynárci konečně blýská na lepší časy. „Zatím je to dobré, lidé jsou spokojení,“ pochvaloval si starosta Jan Pikl.

9.8.2018

Víkendové akce nabízejí v želivském klášteře

Želiv - Klášter premonstrátů v Želivě, který je národní kulturní památkou, vyhledávaným poutním místem, tradiční destinací domácích i zahraničních turistů, kteří zde ocení klid pro duchovní obnovu i fyzický odpočinek, nabízí na nadcházející víkend hned dvě zajímavé akce.

9.8.2018

Černovické v sobotu zabaví šermíři, bikeři, ale i dechovka

Černovice – Zábavně vědecké pokusy, módní přehlídka, střelba z luku, vyhlídka z věže, soutěže a hry pro děti, kejklíř, lezecká stěna, skateboarding, výstava panenek, šermíři a mimo jiné také bike trial show. Právě tak bude vypadat tradiční akce Černovicko se baví, která vypukne už tuto sobotu. 

8.8.2018

Letní Platforma začíná v auditoriu

Humpolec – Ve čtvrtek 9. srpna začíná třídenní festival Letní Platforma Humpolec, který letos v atypickém formátu nabídne 15 koncertů, tři divadelní představení pro děti, ale také otevřené výtvarné dílny a projekce krátkých filmů.

8.8.2018

Nové semafory už jsou v Pelhřimově na svém místě

Pelhřimov - U pelhřimovského viaduktu, kde se pravidelně za většího deště tvoří jezírko, už stojí čerstvě nainstalované semafory. V zatopené části silnice, která vede na Kamenici nad Lipou, už se totiž v uplynulých letech utopilo několik aut.

8.8.2018

OBRAZEM: Když máš 500, chceš 1000, říká sportovní pilot Jiří Pruša

Částkovice – Sportovní pilot Jiří Pruša dosáhl ve středu 8. srpna 2018 rekordu v počtu přistání. Právě toho dne přistál na pětistém letišti v jeho sbírce. To se nachází v Bubovicích u Berouna. Odtud se přesunul na letiště do Částkovic u Pelhřimova, aby od zástupců Agentury Dobrý den a převzal za výjimečný počin rekordmanský certifikát.

6.8.2018

Těchobuz, kde žije osmdesát lidí, otevírá početné památky

Těchobuz – Na Den otevřených památek zve obec Těchobuz, která uvedenou akci připravila u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Program se uskuteční v sobotu 11. srpna od 13 hodin. „Na programu slavnostního dne budou proslovy hostů, vystoupení cimbálové muziky Primáš a hlavně prohlídka kulturních památek v obci,“ připomněl v pozvánce starosta Těchobuze Pavel Hájek.

6.8.2018

Cestou Gustava Mahlera na prosečskou tvrz a zpět

Humpolec – Srpnová muzejní vycházka organizovaná muzeem Dr. Aleše Hrdličky připomene tento rok slavného hudebního skladatele a dirigenta Gustava Mahlera a několik místních pamětihodností.

6.8.2018

Bajkeři pobaví pacovské publikum

Pacov – I v úterý 7. srpna se otevřou brány kina v zámecké zahradě v Pacově. Diváci se mohou těšit na film Bajkeři, který vypráví o nevlastních bratrech Jáchymovi a Davidovi, kteří většinu svého času tráví ve virtuálním světě. To se ale díky dvou set kilometrovému cyklovýletu změní a oba chlapci zažijí nevšední dobrodružství. Film se natáčel i na Vysočině.

6.8.2018

Žně skončí do konce týdne, úroda bude lepší než loni

Vysočina – Konec letošních žní je na dohled. Pokud se nestane nic neočekávaného a mimořádného, do konce tohoto týdne bude na Vysočině obilí sklizeno ze všech více než 131 tisíce ploch, na nichž letos zemědělci obilí pěstovali.

6.8.2018

O cenu za architekturu soutěží také dvě budovy z Vysočiny

Vysočina – Do nominací na Českou cenu za architekturu se dostaly také budovy z centra Telče na Jihlavsku a obce Staré Bříště na Pelhřimovsku. Celkem překonaly sto dvanáct ostatních projektů.

6.8.2018

Práce na záchraně pacovské synagogy pokročily

Pacov – Záchrana pacovské synagogy je zase o něco blíž. Do konce letošního roku by mělo dojít k nejzásadnějšímu kroku.

5.8.2018

Šestnáct plavidel přilákalo k Želivce stovky lidí

Želiv – Šestnáct „soutěžních“ plavidel bylo v centru pozornosti u příležitosti sobotní neckyády na Želivce v Želivě.

5.8.2018

Hrad žil o víkendu i dlouho do večera

Kámen – První srpnový víkend patřil na hradě Kámen již tradičnímu Kámenskému hradohraní. Akce určená především pro rodiče s dětmi se nesla v duchu 19. století.

5.8.2018

Ještě téměř týden vlaky kvůli výluce do Humpolce nejedou

Humpolec – Až do pátku 10. srpna potrvá výluka na regionální železniční trati 237 z Havlíčkova Brodu do Humpolce. Důvodem je údržba a oprava kolejí na trati a udržení technického stavu trati.

4.8.2018

Když se lidé cítí v hospodě příjemně, tak se tam budou vracet

Pelhřimov /ROZHOVOR/ – Lidi do hospod a restaurací nevrátí popelníky, říká Ladislav Teisler, spolumajitel společnosti Adélka, která je vlastníkem minipivovaru v centru Pelhřimova, jehož celý název zní Restaurace a pivovar Na čtyrce.

3.8.2018

Most přes říčku Bělou opět po čtyřech měsících spojuje město

Pelhřimov – V minulém týdnu skončila po bezmála čtyřech měsících jedna z komplikací při cestování Pelhřimovem.

3.8.2018

Další koncert hostí opatská zahrada

Želiv – Dalším koncertem pokračuje program Želivského klášterního léta 2018. Po červencových koncertech v kostele Narození Panny Marie a v sále České nebe půjdou v sobotu 4. srpna posluchači do opatské zahrady. 

3.8.2018

Divadelní a filmová maskérka v galerii ukáže, jak vidí ženu

Těchobuz – Na neobyčejnou výstavu láká po zbytek srpna Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi, výstava Mezi Ženou bude zpřístupněna už první srpnovou sobotu.

3.8.2018

Kinematograf zamířil do Pacova

Pacov – Proslulý Kinematograf bratří Čadíků promítl ve čtvrtek 2. srpna v pacovské zámecké zahradě první film. Právě Pacov je po Pelhřimovu druhou zastávkou na Pelhřimovsku, kam letní kino zavítalo.

3.8.2018

Kvalifikace začne přejímkou koní

Humpolec – Páteční přejímkou koní začne v Humpolci víkendové kvalifikační kolo 53. ročníku seriálu závodů Zlatá podkova. Vlastní závody se uskuteční v sobotu a v neděli. V sobotu v 8 hodin odstartují v jezdeckém areálu Dusilov drezurní zkoušky, o čtyřicet minut později zkoušky skokové.

3.8.2018

Za rozkopané ulice může významná modernizace sítě

Pelhřimov – Rozsáhlá výměna systému distribuce tepla v Pelhřimově má za sebou nejnáročnější část rekonstrukce. Omezení ve městě tak nepotrvají už příliš dlouho.

2.8.2018

Tropická noc se nekonala ani ze středy na čtvrtek

Pelhřimovsko – Ani ze středy 1. na čtvrtek 2. srpna nenastala na Pelhřimovsku tropická noc.

2.8.2018

Bazén bude nadále otevírat až v 11 hodin, dřív to nelze

Pelhřimov – I v současných dnech, kdy letní teploty stoupají během dne nad třicítku, bude pelhřimovský bazén nadále otevírat v 11 hodin.

2.8.2018

Zákaz koupání v rybníku Sykovec trvá už devátý týden

Vysočina – Kvalita vody ve čtyřech nejhůře hodnocených lokalitách na Vysočině se po kontrole vzorků odebraných v pondělí 30. července nezměnila, hodnocení těchto lokalit z hlediska vhodnosti ke koupání zůstává zcela stejně jako před týdnem.

2.8.2018

Stážisty ze Španělska chválí i zaměstnavatelé

Pelhřimov – Péct čerstvé pečivo, starat se o seniory nebo tvořit webové stránky. Sedm mladých stážistů ze Španělska si na tři měsíce přijeli vyzkoušet pracovat do Pelhřimova.

1.8.2018

Na trati 224 skončí ve čtvrtek výluka

Obrataň, Nová Cerekev – Ve čtvrtek odpoledne skončí výluka na železniční trati 224 Tábor – Horní Cerekev v úseku mezi Obrataní a Novou Cerekví.

1.8.2018

Tropy Vysočinu neopustí. Mírně se ochladí až od pondělí

Vysočina - Za poslední dny meteorologové na Vysočině naměřili nejvyšší teplotu v Libicích nad Dobravou na Havlíčkobrodsku. Bylo to přesně 34 stupňů Celsia. Vysoké teploty a slunečno bude na Vysočině převládat až do konce tohoto týdne.

1.8.2018

Hasiči jeli ke dvěma menším požárům a do přírody vypustili ježka

Pelhřimovsko – Hned dvanáct zásahů si v úterý připsali hasiči na Pelhřimovsku.

1.8.2018

Slunečním hodinám teď počasí přeje

Pelhřimov - Zatímco lidé vyhledávají v těchto dnech spíš stín, sluneční hodiny si naopak doslova „libují“, že paprskům nezakrývají cestu mraky.

1.8.2018

Rozpálené ulice chladí kropící vozy

Pelhřimov - Během úterního horkého dne vyjely hned několikrát do pelhřimovských ulic i kropící vozy Technických služeb města Pelhřimova.

1.8.2018

Rybám v horku chybí kyslík, musí se i předčasně lovit

Vysočina – Dlouhotrvající sucho a horko dělají vrásky rybářům. Většina vodních ploch na Vysočině má totiž kvůli nízkým průtokům nedostatek vody. Stávající extrémní teploty navíc způsobují její rychlé odpařování, takže laicky řečeno mizí voda z nádrží spodem i vrchem. Ryby pak mají nedostatek kyslíku a hynou.

1.8.2018

Veřejná doprava Vysočiny dostává reálné obrysy

Jihlava – Rada kraje rozhodla o způsobu, jakým budou odbavováni cestující v chystaném systému Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Hejtman také prozradil, že se jednání s městy blíží k závěru.

31.7.2018

Labutě se chlubí potomky

Pelhřimov - Po stezce vedoucí z pelhřimovských městských sadů k Tichému mlýnu u Radětína se každoročně na zdejší rybník vrací labutí pár. Ne jinak tomu je i toto léto. 

31.7.2018

Barevné čtverečky u jména zmizí

Pelhřimov – Od středy 1. srpna přestane pelhřimovská radnice zveřejňovat na svých webových stránkách informace o přítomnosti zaměstnanců na pracovišti.

31.7.2018

Po plavání se půjde na Plavce, zájem je slušný

Humpolec – O koncert Plavci po 45 letech, který se uskuteční ve čtvrtek 2. srpna od 20 hodin v areálu humpoleckého koupaliště Žabák, je mezi lidmi slušný zájem.

31.7.2018

Kapličku ve Speřicích čeká nové žehnání

Speřice – Na návsi ve Speřicích se v sobotu 4. srpna uskuteční žehnání opravené kapličky Panny Marie. Informovala o tom obec Jiřice, pod níž Speřice patří. Program začne ve 14 hodin, na mši svatou naváže setkání účastníků slavnosti u kulturního zařízení u hřiště.

31.7.2018

Údaje o přítomnosti úředníků mizí z webů měst

Vysočina – Lidé chystající se kontaktovat radnici nebo kraj byli zvyklí dívat se na internet, jestli je daný úředník v práci. Kraj Vysočina od půlky července tuto informaci skrývá a některá města tuto praxi následují.

31.7.2018

Piano a knihobudky Hodiny H se zařadily mezi zdařilé projekty

Pelhřimov – Dva počiny pelhřimovské organizace Hodina H byly vybrány do speciální mapy, která prezentuje povedené příklady dobré praxe. Piano a knihobudky z Pelhřimova tak patří mezi 150 míst na zmíněné nové mapě, které stojí za to představit širší veřejnosti.

31.7.2018

Je poslední den, kdy lze odevzdat kandidátní listiny

Vysočina - Vrcholí přípravy stran a uskupení na komunální volby. Na úřadech mají plné ruce práce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT