Předchozí
1 z 7
Další

Při práci na Charitě využívá Dominika Dufková zkušenosti z novinařiny

Dominika Dufková pracuje od loňského léta v Oblastní charitě Pelhřimov. „Rozhodla jsem se opustit dosavadní zaměstnání a svůj původní obor, novinařinu. Domnívala jsem se, že od ní uteču dál,“ zavzpomínala na ještě nedávné pocity Dominika Dufková. Už dříve ji totiž lákala sociální sféra. „Měla jsem však dojem, že bez patřičného vzdělání se v ní nemám šanci uchytit. Pletla jsem se,“ řekla Dufková.

Dominika DufkováZdroj: Deník / Denisa Šimanová

V Oblastní charitě Pelhřimov zrovna hledali fundraisera a PR pracovníka v jednom. „Pod prvním pojmem jsem si toho moc představit nedovedla, ale pozice PR pracovníka mi připadala blízká, jevila se mi jako možnost zužitkovat novinářské zkušenosti. Takže to pro mě byly dvě mouchy jednou ranou. Dělám v sociální sféře a přitom něco, v čem si trochu vím rady. Jenom ten fundraising je zbrusu nová výzva,“ poznamenala.

Dominika DufkováZdroj: Deník / Denisa Šimanová

Dodala také, že její práce v Charitě je velice pestrá. „Hodně mi rozšiřuje obzory, což má s novinařinou podle mě společné. Aspoň nezakrním. Povinností PR pracovníka je dostat informace o naší činnosti do povědomí široké veřejnosti,“ informovala Dufková.

Dominika DufkováZdroj: Deník / Denisa Šimanová

To však neznamená jen psát tiskové zprávy do novin nebo spravovat charitní web. „Dá se to dělat mnoha způsoby a spoustu z nich si můžu sama vymyslet. Netvrdím, že mám úplnou volnost, spousta mé práce spočívá v plnění zadaných úkolů, ale když se v mojí hlavě zrodí kloudný nápad, je tu někdo, kdo si ho rád poslechne a dá mi prostor ho uskutečnit. Je to naplňující,“ prozradila.

Dominika DufkováZdroj: Deník / Denisa Šimanová

Nejdůležitější motivací je pro ni pocit, že si někdo její práce váží. „V Charitě mi ho moji kolegové dávají. Vůbec máme báječný kolektiv. Nedokážu přesně identifikovat, čím to je – snad tím přesvědčením a nadšením, se kterým se lidé do téhle práce vrhají – každopádně máme na pracovišti moc hezké vztahy,“ usmála se Dufková.

Foto: archiv Dominiky DufkovéZdroj: Deník / Redakce

„Každou chvíli podnikáme charitní výšlapy, teď nás čeká cyklovýlet, prostě spolu rádi trávíme i volný čas. Tolik dobrosrdečných a hodných lidí pohromadě aby člověk pohledal,“ pokračovala v povídání Dominika Dufková.

Foto: archiv Dominiky DufkovéZdroj: Deník / Redakce

Ve zmíněné církevní organizaci na Dominiku s otázkou víry nevyrukovali. „Občas to zaslechnu – věřící versus nevěřící v Charitě. Vadí mi v téhle souvislosti označení nevěřící, protože opravdových ateistů je podle mě jen hrstka,“ zamyslela se.

Ve skutečnosti se však s tímto dělením charitních zaměstnanců zalamuje málokdo. „Prý by to při jejich stávajícím množství ani nebylo dost dobře možné, mít v organizaci samé katolíky. Z mého pohledu navíc nelpět na této podmínce znamená více se otevřít společnosti a lépe tak naplňovat poslání,“ podotkla.

Dominika DufkováZdroj: Deník / Denisa Šimanová