Starosta Jiří Kučera tak na středečním zasedání zastupitelstva vyvrátil fámu, která v posledních dnech koluje po městě a sociálních sítích. Dodal, že o šíření zprávy ho požádali zástupci policie.

Informaci potvrdil vedoucí územního pelhřimovského odboru Policie České republiky Jaromír Štěpánek. 
„V současné době neprověřujeme na Humpolecku žádný případ znásilnění, ani jsme v posledních měsících oznámení o závažném sexuálním deliktu spáchaném 
v Humpolci a okolí nepřijali. O této skutečnosti jsem na včerejší pracovní schůzce informoval i starostu města Humpolce," sdělil Štěpánek.

Jiří Kučera podotkl, že se blíží čas, kdy radní budou hodnotit bezpečnost ve městě za letošní rok a podle dosavadních předpokladů klesl oproti loňsku počet majetkové trestné činnosti i přestupků. „Kvůli podobným fámám se pak ve městě vytváří umělá atmosféra strachu," zmínil starosta.

Přesto se někteří Humpolečtí o svou bezpečnost v poslední době obávají. „Když se setmí, není ve městě vůbec bezpečno, a to od doby velkého přílivu přistěhovalců, kteří do města přišli přes agentury za prací. Před třemi týdny tu přepadli paní a ukradli jí kabelku," podělila se o svůj názor Miroslava Hamáčková z Humpolce.

Hamáčková narážela na případ, kdy mladík v nestřeženém okamžiku ukradl ženě z auta v Rašínově ulici kabelku s hotovostí i osobními věcmi. Chvíli před tím se pokusil okrást seniora. Policisté ho krátce po krádeži dopadli.