Žena opakovaně nabízela elektroniku přes sociální sítě a inzertní portály. „Jednalo se o mobilní telefony, chytré hodinky, herní konzole a další elektroniku. Ve skutečnosti ale nabízené věci neměla v úmyslu zájemcům ani po zaplacení dodat. Jejím cílem bylo kupující podvést a získat tak pro sebe finanční prospěch. Při prodeji žena vystupovala pod různými identitami a s poškozenými komunikovala prostřednictvím různých emailových adres ,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Od zájemců si pak nechala zaplatit smluvenou částku na účet. Zboží poté neodeslala a peníze si nechala pro sebe. „Většinou šlo několikatisícové částky. Celkem od lidí vylákala přes 780 tisíc korun. Ženy byla navíc už v minulosti za podobnou trestnou činnost souzena, v roce 2015 odešla od soudu s nepodmíněným trestem odnětí svobody,“ sdělila Rázlová.

Kromě internetových podvodů žena uzavírala smlouvy o poskytnutí úvěru na jiné osoby. „Do smluv uváděla nepravdivé informace. Většinou se jednalo o její známé a obviněná tak činila bez jejich vědomí. Od poloviny loňského roku tak uzavřela okolo dvaceti úvěrů a získala přes tři sta tisíc korun,“ dodala Rázlová.

Momentálně je žena ve vazbě, kvůli drogové trestné činnosti. Po vyšetřování tak čelí dalším obviněním. „Žena byla obviněna ze spáchání zločinu podvodu, přečinu poškození cizích práv a dále přečinu úvěrového podvodu,“ uvedl Martin Petrák, vedoucí oddělení hospodářské kriminality.