Ke zmíněným osmi případům vloupání došlo na několika místech Pelhřimova, zloděj měl zájem o vozidla Škoda Felicia a Favorit. „Na ulici Táborská vnikl do dvou zaparkovaných automobilů, ze kterých mimo jiné odcizil části autorádia, sněhové řetězy a nářadí. Dále pokračoval na ulici Osvobození, kde se vloupal do tří vozidel, a do dalších tří vozidel se postupně vloupal na ulicích Pražská, Na Hradišti a Pod Náspem,“ přiblížila noční putování zloděje Pelhřimovem policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Kromě výše uvedených věcí bral zloděj všechno, co se dalo zpeněžit. Zejména se jednalo o rádia, kamery do aut, telefony, nářadí, flash disky, oblečení a také rybářské vybavení. Celkem si odnesl věci v hodnotě kolem čtyřiceti tisíc korun.
Policisté začali hned v pondělí po pachateli intenzivně pátrat. „Vše nasvědčovalo tomu, že vloupání má na svědomí jedna osoba, a dále zde byla spojitost s případem vloupání do vozidla, ke kterému došlo loni v září na ulici Třída Legií v Pelhřimově. Pachatel se zde vloupal do osobního automobilu Škoda Felicia, odkud odcizil mobilní telefony a oblečení,“ doplnila policejní mluvčí.

Na základě shromážděných informací a důkazů se pelhřimovským kriminalistům podařilo následující den, tedy v úterý 12. února v ranních hodinách zadržet podezřelého muže na Pelhřimovsku. Policisté zjistili, že byl muž již v minulosti za majetkovou trestnou činnost soudně trestán. Naposledy mu byl na začátku roku 2017 uložený podmíněný trest. Teď zadrženému zloději hrozí až dva roky za mřížemi.