Minulá středa byla v Pelhřimově dnem vloupaček. Během jediného dne zloděj navštívil holičství v Poděbradově ulici a o polední pauze bufet v suterénu plaveckého areálu. Uprostřed týdne se někdo pokoušel obohatit v bufetu na horním ochozu zimního stadionu. Celkem se obdobným způsobem, tedy rozbitím výlohy, snažil zloděj někam vloupat asi šestkrát.

Podle informací od svědků vše nasvědčuje tomu, že oním zlodějem byl devatenáctiletý mladík z Pelhřimova.

Horká stopa v kadeřnictví

Samotné usvědčení by se mohlo směle zařadit do jedné z etud Četnických humoresek. Místem horké stopy bylo holičství v Poděbradově ulici, kde zloděj zanechal otisk ruky a stopy podrážky.

„Bylo to bleskové odhalení. Ta ruka tam byla jako namalovaná, jak se opřel,“ popsal identifikaci Pavel Kubeš, manžel majitelky holičství, který byl přítomen vyšetřování.

Identické otisky z předchozích deliktů, avšak do pětitisícové hodnoty, pak usvědčily devatenáctiletého mladíka z Pelhřimova.

Nápor rozbitých výloh tak ve středu zaznamenal majitel sklenářství Václav Bendl. „Bylo toho hodně, kolem pěti,“ nepřímo potvrdil majitel partyzánský způsob vloupání.

O rozlehlou skleněnou výplň svého fitcentra přišel i Václav Blažek. „Rozbil sklo, které je zhruba padesát centimetrů nad zemí. Dovnitř se mu ale nechtělo, protože ho od země dělil zhruba metr a půl. O tom, že byl dopaden, zatím nevím. Policisté slíbili, že se ozvou, ale zatím jsem žádnou informaci nedostal,“ uvedl Blažek.

Na stadionu neuspěl

Že už je po sezoně, zjistil zloděj při vloupání do bufetu na ochozu zimního stadionu. Mistrovské hokejové soutěže už skončily a v bufetu tak nebylo co ukrást. „Rozbil sklo ve vrátnici, což jsme hned opravili. Jinak nevzal nic,“ informoval manažer Spartaku Aleš Kučera, kterému někdo už dvakrát vykradl Sport hotel.

Polední pauza v bistru bazénu už fantomovi něco vynesla. Z kasy si odnesl dva tisíce. Aby se k lupu dostal, musel však poškodit poplastovanou kovovou roletu za třicet tisíc korun.

Policisté zatím mladíkovi sdělili obvinění za případy, kterých se dopustil do třináctého března. Způsob jejich provedení je však navýsost podobný s těmi aktuálními. Lze s největší pravděpodobností očekávat, že mu kriminalisté pár čárek na účet připíší. „Vyšetřování dále pokračuje. Je podezření, že se muž mohl dopustit i dalšího protiprávního jednání,“ potvrdila mluvčí pelhřimovské policie Vladimíra Svobodová.

Redaktoři Deníku