Podle Ludmily Markové z Kulturního zařízení města (KZM) Počátky, má tento vandalský čin na svědomí parta lidí, která během sobotního večera popíjela v tamním hostinci a penzionu U Karásků. „Po tom, co jsem na facebookových stránkách KZM Počátky zveřejnila fotografie s pomalovanými místy města, z místního hostince se mi ozvali se stejným problémem. Během sobotní diskotéky jim prý neznámí vandalové pomalovali interiér budovy, a tak zavolali policii," prozradila Marková.

Po diskotéce si to nevítaní malíři štrádovali centrem města až přímo k městskému úřadu. „Vandalové počmárali některé výlohy, například sklo drogerie a lékárny. Vyřádili se také u České spořitelny, na poštovní schránce, některých skříňkách elektrického rozvaděče, vitrínách, nástěnkách, dveřích městského úřadu a hlavně také na fasádě budovy Kulturního zařízení města Počátky, kde vznikly největší škody," zrekapitulovala pomalovaná místa Marková, která na neznámé pachatele podala trestní oznámení.
Na většině pomalovaných ploch se objevil nápis Shark, což může být přezdívka sprejera. Policie všechna poničená místa zdokumentovala a zahájila vyšetřování. „Zatím čekáme, až přijede firma I. Kamenická, která nám po dobu pěti let za fasádu ručí a provede cenovou kalkulaci škody. Pokud policie pachatele nevypátrá, peníze na opravy půjdou z pojistky," nastínila další postup Ludmila Marková.

Město Počátky se ale s takovýmto problémem nepotýká poprvé. „Ke konci školního roku nám někdo posprejoval fasádu nově opravené haly. Policie případ vyšetřovala třicet dní, ale pachatele bohužel nenašla," připomněl nedávný vandalský čin v Počátkách starosta města Karel Štefl.

Dodal také, že škoda byla vyčíslena zhruba na dva až tři tisíce korun. Fasáda haly ale zatím ještě opravená není.