K incidentu došlo v neděli okolo půl třetí ráno u výjezdu z ulice Rubešova do ulice U Sauny. „Osmadvacetiletý muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, zde z neznámého důvodu začal nevybíravými a sprostými výrazy pokřikovat a gestikulovat na policisty, kteří zrovna v tu dobu vykonávali obchůzkovou službu,“ přiblížil první okamžiky počínajícího konfliktu policejní mluvčí David Linhart.

Policisté z obvodního oddělení Pelhřimov opakovaně vyzvali výtržníka k prokázání totožnosti, ale opět vždy následovaly výpady ze strany opilého muže. Nakonec došlo na použití donucovacích prostředků ze strany policistů, ale ani tím incident neskončil. „Muž s policisty zásadně nespolupracoval a aktivně se bránil. Jednoho ze zasahujících policistů udeřil sevřenou pěstí do obličeje a oba policisty kopl do nohou,“ popsal incident policejní mluvčí.

Agresivního muže se pak policistům podařilo zpacifikovat a přiložit mu pouta, ale ani to útočníka v řádění zcela nezastavilo. Nadále policistům vulgárně nadával, kopl do pravého zadního blatníku automobilu, čímž ho poškodil, a při nastupování do vozidla na policisty i plivnul.

Hlídka musela přivolat posily, avšak i po umístění agresora do služebního vozidla docházelo z jeho strany k výpadům, když i ve vozidle opakovaně kopal do dveří, okna, sedaček a stále byl agresivní. „Následně byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, jelikož si napadení policistů vyžádalo ošetření, přičemž jeden z nich je v současné době v důsledku agresivního jednání muže v pracovní neschopnosti,“ poukázal na další důsledek incidentu David Linhart.

O zadržení útočníka, který skončil v policejní cele, byl ještě v neděli vyrozuměn i příslušný státní zástupce.
Policisté rovněž hned v neděli zahájili v případu úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. „Ještě téhož dne policejní komisař osmadvacetiletého muže z výše uvedených trestných činů obvinil a zahájil jeho trestní stíhání,“ dodal policejní mluvčí David Linhart.