Muži ve věku čtyřicet a osmačtyřicet let se domluvili na vloupání do společnosti v Pelhřimově. Využili toho, že starší z nich ve firmě pracoval. Dobře věděl, jak to v budově chodí. Svému komplici s bohatou trestnou minulostí sdělil přesný plán a instrukce, jak krádež provést. Opatřil mu páčidlo a další náčiní potřebné k vloupání.

„Mladší muž se pak do firmy ve večerních hodinách vloupal a odnesl trezor s penězi. Oba muži pak společně odjeli. Trezor rozbili, rozdělili si peníze a nepotřebný trezor hodili do potoka. Poté se jejich cesty opět rozdělily a peníze oba použili pro svoji potřebu," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ilustrační foto
Vnuk politika hrozil, že do školy na Vysočině přinese zbraň. Vtip, hájí se

Čtyřicetiletý zloděj není policii neznámý, jde o opakovaně soudně trestaného recidivistu. Jen v září a v říjnu kradl v prodejnách v Pelhřimově a Humpolci. Nejčastěji bral různý alkohol, dále potraviny, oblečení, spreje a holítka. Ve dvou případech se hodnota kradeného zboží pohybovala kolem dvou a půl tisíce korun.

„Oba muži byli obviněni ze spáchání přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Pavel Nováček, s tím, že starší z nich trestný čin spáchal formou účastenství jako organizátor.

Bezpečnou stezku do Pelhřimova si ve Skrýšově přáli už roky.
VIDEO: Konečně to jde bez problémů. Lidé se bezpečně dostanou do Pelhřimova

Mladší z obviněných mužů si už dříve odpykal trest odnětí svobody. Letos v létě byl potrestán podmíněným trestem odnětí svobody a zkušební dobu má uloženou na dva roky. Přesto velmi rychle po odsouzení pokračoval s krádežemi.

Obvinění muži jsou stíháni na svobodě, hrozí jim pět let vězení.