S prvním ročním zákazem řízení motorových vozidel odcházel mladý muž letos v květnu od soudu. Za volantem neměl co dělat rok. Jenže už v červenci v krátké době podruhé, a znovu na jeden rok, mu vyslovil zákaz řízení městský úřad.

O dva měsíce později mají policisté práci s dalším deliktem jedenadvacetiletého muže. Na řízení v době zákazu přišli ve středu 6. září kolem půl druhé odpoledne, když hlídkovali v pelhřimovské Rynárecké ulici. Zmíněného mladého muže policisté nejprve zahlédli za volantem nákladního automobilu Tatra, které se blížilo k jejich stanovišti. Vzápětí se stala ještě jedna neobvyklá věc. „Ve chvíli, kdy řidič spatřil policejní hlídku, předal za jízdy řízení vozidla svému staršímu spolujedoucímu,“ popsala situaci policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Policisté Tatru zastavili a zjistili, že mladým řidičem byl zmíněný jednadvacetiletý muž z Pelhřimovska, který předal řízení sedmdesátiletému muži také z Pelhřimovska. V rámci kontroly policisté pak zjistili i výčet nedávno udělených zákazů řízení mladšímu z dvojice.

Dechové zkoušky na alkohol měly u obou mužů negativní výsledek. To ovšem naplatilo, když u mladšího muže provedli policisté test na drogy. „Test na drogy vykázal pozitivní výsledek na amfetamin,“ upřesnila Miláčková.

Zatímco mladšímu řidiči hrozí za přečiny maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na dva roky, přestupkovým jednáním staršího řidiče se bude zabývat příslušný správní orgán. „Sedmdesátiletý řidič se svým jednáním dopustil přestupkového jednání na úseku dopravy, a to tím, že svěřil vozidlo osobě, která není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění a má vysloven zákaz řízení motorových vozidel,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté se dále budou zabývat také jednáním obou řidičů v souvislosti s předáním řízení vozidla během jízdy.