V úterý 8. srpna o tom v neveřejném zasedání rozhodl tamní okresní soud. Pavlíka k soudu přivezla vězeňská stráž z vazební věznice v Hradci Králové. Za zločin loupeže mu hrozí trest od dvou do deseti let.

„Soud vazbu prodloužil o další tři měsíce, protože se obává, že by se obviněný mohl skrývat a trestnou činnost opakovat. Kromě toho mu hrozí vysoký trest,“ řekl Deníku po skončení vazebního zasedání státní zástupce Kamil Milič.

Pavlík se přiznal a svého činu údajně lituje. Dopaden byl letos v květnu na Pelhřimovsku. Před přepadením se zdržoval na Havlíčkobrodsku. Původem pochází z jižních Čech. Policie po přepadení zveřejnila jeho fotografii z bezpečnostní kamery. Veřejnost tím žádala o spolupráci. Zda to k dopadení násilníka pomohlo, není jasné.

Závažný násilný trestný čin se stal loni 21. prosince na sídlišti Na Spravedlnosti po deváté hodině ráno. „Pachatel si vyhlédl osmdesátiletou seniorku, ke které přistoupil zezadu a srazil ji na zem. Ve fyzickém útoku pěstmi pokračoval i na zemi. Muž se snažil ženě strhnout kabelku z ramene, ale ta ji pevně držela. Pachatel tedy nožem přeřízl popruh kabelky, ženě ji vytrhl a z místa činu utekl,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Zraněnou seniorku musela odvézt záchranka do nemocnice. Vážnějšímu zranění se ale naštěstí vyhnula.

Pavlík nebyl v minulosti nikdy trestán. Obviněn byl ze zločinu loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Napadená žena totiž měla v ukradené kabelce i platební kartu.