Soudce Zdeněk Chalupa poslal Pejchala do věznice s ostrahou. Kromě toho má jedné z obětí zaplatit 200 tisíc korun nemajetkovou újmu. Rozsudek není pravomocný. Kauzou se bude ještě muset zabývat Krajský soud v Brně. Pejchal se totiž proti rozsudku na místě odvolal. Státní zástupce Ivo Novák se odvolání vzdal, což znamená, že Pejchal už v odvolacím řízení nemůže dostat přísnější trest.

„V závěrečné řeči jsem pro obžalovaného navrhoval pětiletý trest, takže soud rozhodl v souladu s mým návrhem," zdůvodnil Novák, proč je s verdiktem spokojen.

Vladimír Pejchal podle obžaloby v lednu a březnu 2014 přišel na policii v Jihlavě a udal Marii K., že mu nabízí svou dceru za peníze a cigarety. Měla se s ním vyspat, protože prý má hodně peněz. Nebyla to pravda.

Předloni v březnu si pak Pejchal počkal na Marii K. v Polné. Odmítl ji pustit do jejího auta, přitom na ni křičel, aby o něm přestala vypovídat na kriminálce, a přál jí, aby zemřela. Když chtěla žena z místa odjet, zastupoval jí cestu a začal s ní cloumat. Nakonec se mu ubránila a do auta nastoupila. Pejchal jí ale ještě stačil ulomit zpětné zrcátko u auta.

Přestože dívky vypověděly, že se Pejchala štítí, bojí se ho a nechtějí s ním mít nic společného, on trvá na tom, že opětují jeho náklonnost, jak citovou, tak sexuální. O jedné dívce tvrdí, že souhlasila s tím, že se za něj vdá.

Všechny údajné dotyky vůči dívkám omlouvá špičkováním a srandou. Jedné z dívek vyhrožoval, že když řekne své kamarádce, aby se k němu vrátila, tak ji za odměnu neznásilní.

Vladimír Pejchal však celou dobu trvá na tom, že dívky jeho sexuální návrhy opětují, a obvinění považuje za zmanipulované.

Soud ale dal za pravdu obžalobě a přiklonil se na stranu poškozených. Hlavními důkazy jsou pak výpovědi svědků i poškozených, hlasové a obrazové záznamy. Pejchal si totiž při komunikaci s poškozenými pořizoval nahrávky, které ale podle žalobce svědčí většinou v jeho neprospěch. Tak tomu je i v případě pornografických nahrávek, které kriminalisté našli v Pejchalově počítači. Na několika nahrávkách je zachycen, jak souloží s ženami i muži. Soud tyto nahrávky dokonce nechal přehrát v soudní síni. Podle soudu dokazují závěry znalců, že je Pejchal psychosociálně infantilní, což znamená, že je sexuálně nevyhraněný. Podle žalobce to dokládá, že jeho narážky a obtěžování dívek byla jeho taktika, jak je svést a zneužít je.

Pejchal ale podle znalců netrpí žádnou sexuální deviací, a z medicínského hlediska není pro společnost nebezpečný. Proto mu znalci nedoporučili ani žádný druh léčby.