Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šest Rumunů nemělo doklady totožnosti, vyvázli s pokutou

Humpolec – Šest Rumunů, kteří u sebe neměli žádné doklady prokazující jejich totožnost, objevili v pátek 22. září policisté v Humpolci. Stalo se tak v rámci kontroly šesti humpoleckých ubytoven, v nichž jsou ubytováni cizinci.

25.9.2017
SDÍLEJ:

Policie ČR. Ilustrační foto. Foto: ČTK

Cizince na ubytovnách se vypravili zkontrolovat policisté z územního odboru Pelhřimov společně s policisty z odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. „Všichni zkontrolovaní cizinci pobývali na území České republiky legálně,“ poukázala na jiné důležité zjištění policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté prověřili celkem 125 cizinců, většinou šlo o státní příslušníky Rumunska, Bulharska a Ukrajiny. Zmíněných šest Rumunů, kteří neměli doklady, vyvázlo s pokutou. „Tito cizinci se dopustili přestupku na úseku zákona o pobytu cizinců a policisté jim uložili pokutu v příkazním řízení,“ přiblížila sankci Čírtková.

Při pobytových kontrolách se policisté zaměřují na ta místa na Vysočině, kde dochází ke zvýšenému výskytu cizinců. „Naši pozornost zaměřujeme na kontrolu legálnosti pobytu cizinců na území České republiky, pravost a platnost dokladů, které cizinci předkládají. Kontrolujeme také, zda cizinci mají řádné povolení k výkonu práce na území České republiky, pokud je takové povolení podmínkou k výkonu zaměstnání,“ uvedl k zaměření kontrol Oldřich Chaloupka, vrchní komisař odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Policisté se zaměřují také na to, zda jsou agenturní zaměstnanci z Rumunska, Bulharska, Maďarska a Ukrajiny v místních firmách zaměstnáváni legálně. „V průběhu loňského roku zjistili policisté v našem kraji celkem 85 případů nelegálního zaměstnávání cizinců. V letošním roce policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zjistili 139 případů nelegálně zaměstnaných cizinců,“ doplnila zprávu Čírtková.

Autor: Jiří Jíra

25.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení