K události došlo krátce před desátou hodinou dopoledne v Pelhřimově na silnici II. třídy ve směru na Červenou Řečici. Policisté zde chtěli zastavit osobní automobil Volkswagen. „Řidič však na výzvu k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Následně vjel s vozidlem na polní cestu, kde zastavil a začal utíkat,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Provedenou lustrací policisté zjistili, že se jedná o dvaadvacetiletého muže z Třebíčska, který má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. „Na výzvu policistů se muž podrobil dechové zkoušce a zkoušce na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek. Na rozdíl od dechové zkoušky byl test na drogy pozitivní, a to na amfetamin,“ upřesnila zjištění policejní mluvčí. Policisté u muže také nalezli dvě nádobky s obsahem krystalické látky, které zajistili.

V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. „Za uvedenou trestnou činnost muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Případ policisté nadále prověřují,“ dodala Stanislava Miláčková