Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Recividista řádil měsíc, pak hned putoval za mříže

Pelhřimov, Nová Cerekev – Sérii vloupání, k nimž docházelo od poloviny března do poloviny dubna v Pelhřimově a v nedaleké Nové Cerekvi, má na svědomí třiačtyřicetiletý muž.

3.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: čtk

Když muže kriminalisté v polovině dubna zadrželi, zjistili, že se jedná o několikanásobně trestaného recidivistu.

I to bylo důvodem, že vzápětí na základě rozhodnutí soudu skončil zadržený muž ve vazební věznici, neboť hrozilo, že bude v trestné činnosti pokračovat.

Zmíněná série vloupání se skládala z pěti skutků. K prvním dvěma došlo v polovině března. Nejprve v nočních hodinách vnikl v pelhřimovské Solní ulici do uzavřeného dvora a vloupal se do jedné z budov, odkud odcizil hliníkový žebřík.

V další budově, do níž se následně vloupal, nalezl dvě příruční pokladny, ze kterých odcizil peníze. „V těchto případech pachatel způsobil škodu převyšující částku padesát tisíc korun,“ upřesnila důležitý údaj policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Na konci března, rovněž v nočních hodinách, se muž vloupal do školní budovy v Nové Cerekvi. Po budově se pak pohyboval tak, že jedny dveře vymontoval a další dvoje vypáčil. „Z objektu odcizil finanční hotovost a potraviny,“ doplnila policejní mluvčí. Tentokrát nebyla škoda příliš vysoká, byla sečtena na zhruba pět tisíc korun.

Zato v dalším případě, k němuž došlo počátkem dubna v pelhřimovské Nádražní ulici, způsobil pachatel škodu za čtvrt milionu. Pachatel vnikl do objektu firmy a odnesl cenné věci i peníze. „Po prohledání vnitřních prostor si odnesl mimo jiné dva notebooky, zaměřovací a nivelační laser, ale také finanční hotovost, kterou nalezl uvnitř trezoru po jeho vypáčení,“ popsala odcizené věci Miláčková.

K poslednímu ze série případů vloupání došlo pak v polovině dubna na ulici U Prostředního mlýna v Pelhřimově. Opět v noci vnikl recidivista do jedné z prodejen a opět vypáčil trezor. Odnesl si mimo jiné fotoaparát, dva dalekohledy a oblečení, to vše v součtu za nějakých patnáct tisíc korun. Škoda, která vznikla popsanou trestnou činností, byla sečtena na více než 300 tisíc korun.

Když v polovině dubna v ranních hodinách kriminalisté v Pelhřimově recidivistu zadrželi, část odcizených věcí u něho zajistili a vrátili zpět jejich majitelům.

Policisté navíc zjistili, že jde o stejného muže, jehož už v polovině března, tedy před poslední sérii vloupaček, obvinili pro dřívější majetkovou trestnou činnost. „Muž byl již v polovině března letošního roku obviněn ze spáchání přečinu krádeže,“ uvedl Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality na pelhřimovském územním policejním odboru.

Následně vyšlo najevo, že se jedná o recidivistu, který byl v minulosti pro majetkovou trestnou činnost více než desetkrát soudně trestán. „Naposledy byl odsouzen rozsudkem okresního soudu v roce 2011 k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání čtyř let, z jehož výkonu byl propuštěn v roce 2015,“ doplnila informaci policejní mluvčí Miláčková.

Nově recidivistovi hrozí dalších až pět let za mřížemi.

Autor: Jiří Jíra

3.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení