Policisté se zaměřili na kontrolu nejvyšší povolené hmotnosti vozidla, kontrolu největší povolené hmotnosti na nápravu a na skupinu náprav vozidla, další hmotnostní poměry vozidla a kontrolu největších povolených rozměrů vozidla a jízdních souprav, zejména výšku a délku soupravy a nákladu. Policisty zajímal také technický stav vozidel, stejně jako zdali je dobře a dostatečně upevněný a uložený převážený náklad.

Téměř u každého kontrolovaného vozidla policisté zjistili nějaké porušení zákona. „Za zjištěná porušení jsme řidičům uložili pokuty v příkazním řízení a porušení ze strany přepravců jsme oznámili k řešení do správního řízení,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Středeční akce se uskutečnila na několika kontrolních stanovištích v kraji.

Zmíněné kontroly byly reakcí na neustálé se opakující stížnosti na chování řidičů převážejících dřevní kulatinu, kdy zejména ostatní řidiči upozorňují na zjevně přeložené náklady.

„Jde ale také o reakci na dvě vážné květnové dopravní nehody, při kterých řidiči nákladních vozidel naložených kládami havarovali, tahač s návěsem se převrátil a klády se vysypaly na silnici. V jednom případě klády těžce zranily dva seniory, kteří se v době nehody pohybovali na chodníku,“ přemítala Dana Čírtková.