Prvního ze čtveřice řidičů přistihli při řízení pod drogami v pondělí 6. ledna v půl druhé odpoledne pacovští policisté na silnici druhé třídy v Košeticích ve voze Škoda. „Výsledek testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl pozitivní na marihuanu a amfetamin,“ upřesnila informaci policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Další dva řidiče odhalili pelhřimovští policisté přímo v Pelhřimově. Devětatřicetiletého muže ze Žďárska kontrolovala policejní hlídka krátce před třetí hodinou odpoledne.

„Osobní automobil Peugeot zastavili policisté na ulici Radětínská a také v tomto případě byl test na drogy pozitivní na marihuanu a amfetamin. Dvaatřicetiletého řidiče vozidla Seat zastavili policisté kolem jedenácté hodiny večer na ulici Arch. Janáka. Provedený test na drogy vykázal přítomnost marihuany,“ poukázala na další případy policejní mluvčí.

AFC Humpolec.
Divizní Humpolec má nového trenéra, tým převezme Staněk

V úterý 7. ledna hned kolem druhé hodiny ráno na Myslotínské ulici neobstál při kontrole devětatřicetiletý řidiči osobního automobilu Subaru, když při silniční kontrole došlo na test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. „Výsledek byl pozitivní na amfetamin,“ dodala Stanislava Miláčková.

O trestu pro zfetované řidiče bude jasno po výsledcích znaleckých posudků, které napoví, zda se jednalo o přestupek, či rovnou o trestný čin.