Pro osmadvacetiletého několikrát trestaného muže si kriminalisté dojeli ještě tentýž den odpoledne. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a recidivista byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů. Vzhledem k tomu, že se trestné činnosti dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav, hrozí mu až osm let za mřížemi.

Muž je obviněn z toho, že ve středu 11. listopadu kolem poledne vstoupil do provozní budovy podniku v Pelhřimově, odkud z kanceláře v administrativní části budovy odcizil z kabelky peněženku s finanční hotovostí, stravenkami a platební kartou. Způsobená škoda se vyšplhala na více než šest tisíc korun.

Podnik následně opustil, avšak cestou domů navštívil ještě další areál. Zde v kanceláři odcizil pánskou peněženku s penězi, platební kartou a stravenkami. Majiteli tak vznikla škoda kolem dvou tisíc korun. „Policisté na místech činů provedli ohledání, zajistili stopy a vše zadokumentovali,“ sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Obviněný muž již v minulosti v deseti případech stanul před soudem, a to zejména pro majetkovou trestnou činnost. V některých případech mu byl uložen i nepodmíněný trest odnětí svobody. Z toho posledního, v délce trvání jednoho roku, se vrátil v květnu roku 2019. „Přitěžující okolností je obviněnému muži fakt, že se trestné činnosti dopustil v době nouzového stavu, za což mu hrozí přísnější postih,“ doplnila Stanislava Rázlová.