Žena šla v onen osudný den po ulici, v ruce si nesla kabelku, ve které měla mimo jiné kolem dvou set korun v hotovosti a stokorunovou poukázku na potraviny. „Nečekaně k ní přiběhl neznámý mladý muž, který jí kabelku vytrhl z ruky a z místa okamžitě utekl,“ uvedla k případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Žena po útoku zloděje neudržela rovnováhu a upadla na zem, přičemž utrpěla povrchové zranění. „Seniorku, která ležela na zemi, nalezl náhodný kolemjdoucí. Ženě ihned pomohl vstát a poté, co zjistil, co se stalo, ji odvezl na policejní služebnu,“ doplnila k popisu události policejní mluvčí.

Všechny dostupné policejní hlídky začaly po pachateli okamžitě pátrat. Do akce byl nasazen také policejní psovod se služebním psem, ale úspěch se dostavil až později. „Ve čtvrtek 7. února kriminalisté zadrželi na Třebíčsku čtyřiadvacetiletého muže, který byl z uvedené trestné činnosti podezřelý,“ poukázala na další klíčový okamžik v případu mluvčí Miláčková.

Obviněný muž byl za majetkovou trestnou činnost již v minulosti soudně trestán. Naposledy to bylo v listopadu roku 2017, kdy mu byl uložen trest obecně prospěšných prací. Nyní mu za krádež hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.