Muž zaparkoval vůz na benzínce ve Vystrkově v pátek před půl desátou dopoledne a postupně nosil dovnitř zboží. Když se vracel, všiml si na zemi u auta pohozených krabiček cigaret. A hned zjistil, že mu z vozu zmizelo větší množství cigaret. „Na čerpací stanici v tu dobu stálo osobní vozidlo a u něho bylo několik mužů, kteří z místa ale rychle a odjeli osobním vozidlem WV Passat stříbrné barvy s českou registrační značkou a mířili směrem na Humpolec,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Sanitka musela dávat přednost chodcům na křižovatce v Pelhřimově
Šokující video z Pelhřimova: sanitka s pacientem musela počkat na chodce

Okradený se obrátil o pomoc na obsluhu benzínky a zavolali policii. Zprávu ihned dostaly hlídky v terénu a začala velká policejní akce. Zatímco humpolečtí strážci zákona prohledávali město, jejich kolegové z Velkého Beranova měli na starost dálnici D1. Jedna z hlídek si všimla hledaného auta na 112. kilometru u Jihlavy a další o pár minut později na 122. kilometru.

Auto se zloději mířilo na Brno. Zastavit se ho policistům podařilo dvě minuty před čtvrt na jedenáct na odpočívce na 129,5. kilometru. Ve vozidle byli čtyři muži. „Vozidlo řídil sedmačtyřicetiletý muž české státní příslušnosti. Na sedadle spolujezdce seděl čtyřiapadesátiletý státní příslušník Chorvatska,“ sdělila Čírtková s tím, že cizinec má platné vyhoštění z Česka až do roku 2030. Zbývající dva muži byli Češi a oba byli v posledních třech letech za krádež potrestáni. Hrozí jim tak i přísnější tresty.