Od minulého čtvrtka, kdy se o zmizení posedu dozvěděl, měl logicky starosti a vrásky. V úterý dopoledne se jeho nálada výrazně zlepšila. „Samozřejmě, že mám radost! A děkuji všem, kteří nalezení posedu pomohli,“ říkal Jiří Městka během úterního telefonického rozhovoru.

Nakolik pomohlo zveřejnění v internetovém i tištěném vydání Pelhřimovského deníku na počátku tohoto týdne, nedovedl odhadnout. Jisté je, že zmizení posedu nahlásil na policii už ve čtvrtek 25. ledna.

V úterý, o pět dní později, mu přinesl příjemnou zprávu náhodný návštěvník lesa u Lukavce. „Posed se nacházel asi kilometr od místa, kam jsem ho loni v říjnu umístil a kde ještě minulou středu stál,“ lokalizoval klíčová místa lukavecký myslivec.

Hned jak se dozvěděl, že se mobilní posed objevil, Jiří Městka znovu kontaktoval policisty, aby nová zjištění zadokumentovali. „Sám jsem ho viděl jen z dálky, neměl jsem čas dojít přímo na místo, kde byl nalezen. Na první pohled to vypadalo, že je posed v pořádku,“ zmínil majitel posedu.

Krádeží se zabývali policisté z obvodního oddělení v nedalekém Pacově.

Mobilní posed zmizel z lesa v lokalitě Třetiny mezi Lukavcem a Velkou Vsí buď ve středu, nebo ve čtvrtek. „Ve středu 24. ledna ve dvě hodiny odpoledne jsem tam byl a posed stál na svém místě. O den později v jedenáct hodin dopoledne jsem dostal zprávu, že je posed pryč,“ přiblížil rozhodující okamžiky majitel pojízdného mysliveckého posedu Jiří Městka, když hledal pomoc v redakci Pelhřimovského deníku. „Zůstaly tam vyjeté koleje od traktoru, které se na silnici ztratily,“ doplnil popis místa.

Přestože ho označil za mobilní, v žádném případě nešlo o posed přenosný. „Je vysoký přes tři metry, vážit může kolem půl tuny,“ popsal mysliveckou pomůcku Jiří Městka. Podle policejní zprávy byla hodnota odcizeného pojízdného posedu kolem čtyřiceti tisíc korun.