Zve na údajnou pondělní akci do hotelu Slávie. Leták ve stylu předváděcích akcí slibuje nejen doslova lukulské hody, ale i výhru tisíc korun, keramické nože zdarma, ochutnávku guláše, přivítání obchodního zástupce a slevu 20 procent „na maso".

V bílém rámečku letáku je uvedeno „Hotel Slávie, Masarykovo náměstí, 19. května od 8.30 hodin". Protože nikde není uveden žádný autor, firma či kontakt, rámeček budí dojem, že pořadatelem je samotný hotel. Vedení hotelu přitom tyto akce zásadně odmítá, nic podobného nepořádá a ani nemá na tento termín nahlášené žádné jiné pořadatele.

Zneužití jména

Ve Slávii se o celé věci dozvěděli až tehdy, když je kontaktoval jeden z lidí, kteří leták obdrželi.

„Pro obrovský zájem si rezervujte svoje místo ještě dnes, kapacita sálu je omezená. Volejte denně i o víkendu, od 8 do 18 hodin," píše se na letáku, jako by zájemci měli volat přímo do hotelu. Vedení hotelu teď nechalo u vchodových dveří vyvěsit text, kde odmítá jakoukoli spojitost s letákem.

„Je to velký podvod, i ten ranní čas akce je podivný. Jen pro mě je záhadou, kdo takhle zneužil našeho jména. Zvažujeme, zda nepodat trestní oznámení na neznámého pachatele," uvedla ředitelka hotelu Monika Suchánková.

Podle ní by mohlo jít o reakci pořadatelů předváděček, kterým vedení hotelu už dříve odmítlo poskytovat zázemí.

Například loni hotel podvedla firma RK Consulting Group, která se dušovala, že bude jen prezentovat nový obchod ve městě. Firma, jejíž sídlo ani zástupce nelze nikde dohledat, navíc hosty z řad starší generace podvodně nalákala na slevové poukázky Kauflandu. „Třikrát jsme se jich ptali a vždy tvrdili, že to předváděčka není. Ale lhali nám –  předváděčka to byla," uvedla ředitelka Suchánková.