Pachateli stačila nepatrná chvilka, kdy muž tašku nechal na nákupním vozíku. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ nadále prověřují,“ uvedla k aktuální krádeži policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Policisté pří této příležitosti znovu apelují na občany, aby si kabelky a tašky neodkládali do nákupních vozíků ani na jiném nezabezpečeném místě. „ Při nakupování buďte obezřetní a dobře si hlídejte svoje věci. Nezapomeňte, že příležitost dělá zloděje, a když necháte svoji tašku odloženou bez dozoru, může vám ji vzít i člověk, který by to za jiných okolností nikdy neudělal,“ doplnila výzvu směrem k veřejnosti Stanislava Miláčková.

Podle ní jsou rizikové i další okamžiky při nakupování, kdy se nic netušící zákazníci soustředí na výběr zboží. Někdy se navíc v supermarketech nacházejí skupiny pachatelů, kteří při páchání majetkové trestné činnosti spolupracují. Pak dochází k tomu, že jeden člen takové organizované skupiny zákazníka zabaví a druhý mezitím okrade. „Plnou soustředěnost vyžaduje i závěr vašeho nákupu při odchodu od pokladny. Peněženku či platební kartu si hned po platbě ukliďte na místo, kam patří,“ dodala ve výzvě policejní mluvčí.