Přestože jsou oba ze stejné obce, až do 6. dubna o sobě nevěděli.

Jejich setkání u výběhu pro koně skončilo až u soudu. Dívka totiž rodičům i policii řekla, že ji muž osahával přes elektrický ohradník na prsou a snažil se ji k sobě přitáhnout a její ruku si chtěl údajně strčit do svého rozkroku. Zachránil jí prý kůň, který mezi muže a dívku přišel.

Kriminalistům se podařilo muže vypátrat a obvinit. Miloslav B. je z obvinění v šoku. Podle něj šlo jen o legraci. Jenže ta legrace ho může přijít pěkně draho. V případě, že soud uzná argumenty obžaloby, může Miloslav B. skončit ve vězení na dva až deset let. Vzhledem k tomu, že jde o jeho první problémy se zákonem, je reálným trestem spíše podmíněný výchovný trest a navíc pokažená pověst.

„Jsem tím vším překvapený. Pod pojmem znásilnění si představuji úplně něco jiného než několik dotyků, které navíc nebyly myšleny s žádným násilnickým podtextem," bránil se v pondělí před jihlavským okresním soudem Miloslav B. Podle něj šlo o legraci a nadsázku, která byla ze strany dívky špatně pochopena.

Běžná procházka

Miloslav B. si osudný den vyšel jako každou neděli na procházku se svým psem. Když došel k ohradě pro koně, všiml si dívky, která se starala o koně. Miloslav B. se s ní dal do řeči. Při rozhovoru je dělil jen elektrický ohradník.

„Bavili jsme se o koních. Rozhovor byl velmi přátelský. Nabyl jsem dojmu, že jí náš rozhovor dělá dobře. Pak mně napadlo vyzkoušet, jestli je ohradník skutečně pod proudem. Ona mi řekla, že není. Z elektřiny mám strach, ale z legrace mě napadlo to vyzkoušet. Vzal jsem ruku dívky a chtěl jsem se společně dotknout vedení, ale dívka ucukla a otočila se. Dělal jsem ještě legraci, jako že jsem pod proudem a natahoval jsem se k ní přes ohradník, a když už byla otočená, dotkl jsem se rukou jejího prsu," řekl u soudu Miloslav B.

Mezi muže a dívku pak vstoupil kůň a Miloslav B., který si měl dívku ještě fotit na mobilní telefon, odešel. Šestnáctiletá dívka pak dostala strach, protože Miloslavu B. navíc řekla, kde bydlí. Se vším se svěřila rodině. Kriminalisté začali po údajném násilníkovi pátrat. Na stopu je nakonec přivedla sama dívka. V sousedství totiž poznala psa, s nímž byl Miloslav B. onen den na procházce. Kriminalisté zhruba po měsíci 
a půl od události Miloslava B. zadrželi v Jihlavě a obvinili ho z dokonaného znásilnění vůči dítěti.

Policejní verze událost popisuje trochu jinak. U soudu ji přečetl z obžaloby státní zástupce Ivo Novák. Vyplývá 
z ní, že jednání Miloslava B. sledovalo vlastní uspokojení obžalovaného. Žalobce navíc pochybuje o věrohodnosti obžalovaného, protože původně policii tvrdil, že se dívky vůbec nedotkl. Až když bylo jasné, že pachové stopy mohou kontakt dokázat, změnil svou verzi. Miloslav B. to vysvětlovat tím, že byl z obvinění rozhozen.

„Bylo to jako špatný film. Vůbec jsem netušil, že jsem se mohl něčím provinit. Myslím, že to ta dívka špatně vyhodnotila. Z mé strany to byla klukovina. Dívku jsem chtěl jen z legrace postrašit, za to se omluvám, byla to chyba. Byl jsem pětadvacet let ženatý. Po smrti ženy mám už deset let přítelkyni, a nemám zapotřebí vyhledávat takové vedlejší činnosti, " namítl Miloslav B.

Pochybnosti

Ivo Novák považuje vysvětlení obžalovaného za dětinské. Rodina dívky požaduje po Miloslavu B. navíc odškodné přes 163 tisíc korun, protože dívka má po incidentu psychické problémy a musí brát antidepresiva. Podle znaleckého posudku je dívka věrohodná, a pokud utrpěla nějaký šok či trauma, pak tyto příznaky u ní do týdne vymizely. Proto Miloslava B. překvapilo, že dívka dnes trpí nějakými psychickými problémy.

Obhájkyně Martina Černochová zatím vypracování aktuálního posudku nenavrhla. Soud musel v pondělí hlavní líčení odročit na březen, protože obhajoba trvá na osobním výslechu soudní znalkyně Želmíry Herrové. Ta by měla zhodnotit sexualitu obžalovaného.